Дитина не слухається, і це порядком ускладнює життя батьків. Перетворення слухняного дитини в некерованого баловника буває непомітним. Сучасний темп життя змушує дітей дорослішати швидше. Причиною цього найчастіше є порушення емоційного зв'язку між дитиною і дорослим. Простіше кажучи, батьки не приймає всерйоз те, що цікавить дитину, а він, у свою чергу, перестає чути дорослого.

Насправді дуже важливо те, як дорослий розмовляє зі своєю дитиною: з якою інтонацією і яким тоном. Слова повинні бути почуті, а тому вимовлятися чітко і переконливо. Щоб дитина відчула, що все реально підлягає виконанню, дорослому слова потрібно підтверджувати вчинками. Ось декілька порад про те, як ефективно змусити дитину слухатися.
Непослух дітей

Неслухняність — це один з видів протестів

У віці від трьох до семи років у дитини зазвичай трапляється своєрідна криза відносин, коли йому хочеться робити все навпаки. Інша крайність, якщо дитина безоглядно всіх слухається. І те, і інше поведінку неправильно. Дитина повинна відрізняти значущих для нього людей і слухати тільки їх. Буває, що дитина підкоряється одному з батьків, це означає, що саме його він обрав своїм лідером.

 Звичка слухатися — необхідна умова правильного виховання. Ідеально, коли йому нічого не треба повторювати, однак, щоб досягти такої поведінки, необхідно знати особливості дитячого віку. Наприклад, стати авторитетом для дитини 13-15 років складніше, ніж будь-якого іншого. Тут головне не упустити момент.

Існуючі методи виховання слухняності

Сучасна педагогіка пропонує покроковий метод, який містить етапи виховання від простого до складного. Якщо слідувати цим методом, то результат порадує. Хоча метод вважається універсальним, оптимально починати його застосування, коли дитині виповнилося 2 роки, у віці 14-15 років він може не подіяти. Підлітку треба постаратися стати порадником і навчити її вирішувати проблеми самостійно.
Заняття з задоволенням

Доручайте дитині такі справи, які йому подобаються

Отже, спочатку без прояву насильства дитина виконує тільки те, що хоче сам. Поспостерігайте в цей момент за дитиною і візьміть на замітку, що йому подобається і до чого він найбільше тяжіє. Наприклад, ваша дитина малює. Похваліть його і попросіть намалювати його. Малювання продовжиться, але дитина, сам того не помічаючи, вже виконує ваше прохання. Мета першого етапу в тому, щоб дії дитини збігалися з вашим проханням.


Як привчити дітей приходити до вас на перший поклик?

Якщо дитина маленька, спробуйте його кожен раз частувати чимось смачним або просто обійміть його і поцілуйте. Не прийшов з першого разу, покличте ще раз нагадайте йому, що приходити треба відразу.
Термінові справи, як пояснити їх важливість?

Припустимо, що ви граєте з дитиною і дійство в самому розпалі, але настав час і потрібно готувати обід. Не мовчіть, пояснюйте дитині все, як є. Він зрозуміє, і ви зможете з ним домовлятися кожен раз, коли це потрібно.

Що робити якщо дитина вередує?

Деякі діти намагаються домогтися свого за допомогою примхи. Завдання батьків на цьому етапі зупинити капризи і змусити дитину почути вас. Для цього просто потрібно перестати потурати дитині в його примхи. При цьому всі домочадці повинні бути заодно, інакше результат досягнуто не буде.

У шестирічному віці пора приступати до більш складного етапу. Від прохань потрібно переходити до вимог, тільки не різко, а дуже акуратно. Спочатку вимагайте те, що дитина зробила б без ваших наказів. Наприклад, ви знаєте, що він із задоволенням ходить за хлібом, але не любить виносити сміття. Ви говорите твердо: «Сходи за хлібом!» і він слухняно виконує наказ, саме це і потрібно. Тільки не вимагайте зробити відразу все.