• Головна
  • У Чернівцях розпродують обгорілі килими
12:04, 24 березня 2018 р.

У Чернівцях розпродують обгорілі килими

У Чернівцях розпродують обгорілі килими

Підприємці Калинівського ринку продовжують оговтуватися після пожежі. Частково обгорілий товар вирішили розпродати. Наші кореспонденти поспілкувалися з покупцями та підприємцями, аби з’ясувати у якому стані купляють килими і яка тепер їхня вартість.

Дана Дзюба, журналіст Буковини: «Ось так виглядають килими , які купляють люди. Не лякає ні обгорілість , ні різкий запах»

На Калинівському ринку люди скуповують обгорілі килими. За них віддають від 30 гривень і вище в залежності від стану та розміру.

Галина, підприємець: « Купляють за безцінь, за 200 гривень, за 300. Що можемо, те й забираємо. Ось бачите, цей килим згорів, його взяти у руки – це все рветься. 100 гривень,50 гривень, скільки люди дають, за стільки і продаєм. Одне кинули на купу, щоб люди забрали безкоштовно ,щоб не смерділо».

Підприємці кажуть, для них цей розпродаж – можливість хоч якось компенсувати втрати.

Мирослава, підприємець: «Бачите, все на розпродажі, даю, щоб купити додому хліба. Це мої 5 магазинів-все згоріло на 200 тисяч доларів. Я сиджу на системі, а не маю за що за систему заплатити  і думаю це продам і людям буде добре і я зможу вижити  , бо нема нічого. Ми хочемо тільки ,щоб тільки нам відновили магазини і зробили нам робочу обстановку, а ми вже будемо відробляти. Мої гроші ніхто не відробить, а я 27 років тут».  

Килими, які зараз розпродують підприємці – шкідливі для здоров’я, бо під час пожежі вони увібрали в себе чимало небезпечних хімічних сполук, розповідає доктор хімічних наук Ярема Тевтуль.

Ярема Тевтуль, доктор хімічних наук, професор: «Де знаходилися ці килими під час пожежі. Температура у цій зоні  була підвищена – щонайменше 600 – 700 градусів. За цієї температури відбувається руйнування хімічних волокон.  Якщо на них ступати-вони будуть ламатися і будуть утворюватися дуже маленькі мікроскопічні або наноскопічні частинки, і той, хто буде користуватися – буде це вдихати».

Фахівець із  захисту прав споживачів пояснює чи допустима торгівля таким товаром.

Наталія Гончар, начальник управління захисту споживачів головного управління  Держспоживслужби в Чернівецькій області: «Споживач попередньо проінформований про недолік товару який купляє, але свідомо за суттєво низьку ціну погодився на придбання уже пошкодженого товару . Він повинен розуміти, що погодившись на купівлю товару з недоліком , він одночасно втрачає право на обмін чи повернення сплаченої за товар грошової суми. І продавець у таких випадках не несе відповідальності за недоліки товару і виявлені після передавання товару покупцю».

Адміністрація ринку обіцяє постраждалим підприємцям відновити торгові місця.

Ігор Маслянчук, директор МКП «КАЛИНІВСЬКИЙ РИНОК»:  «Ми відновимо торгові об’єкти підприємцям , постараємося у найкоротші терміни. Зараз працює проектна організація , яка зробить проект кошторис, який потім має бути затверджений. Ця процедура нешвидка, але ми її розпочали негайно».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #ринок #пожежа #килими #розпродаж
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...