• Головна
  • П'ять причин відмовитися від жувальної гумки - цікаве буковинцям
08:53, 16 грудня 2019 р.

П'ять причин відмовитися від жувальної гумки - цікаве буковинцям

П'ять причин відмовитися від жувальної гумки - цікаве буковинцям

Жувальні гумки рекомендують стоматологи для гігієни порожнини рота і для поліпшення стану ясен. Жування зміцнює щелепи у малюків і стимулює роботу слинних залоз у дорослих. А от шкоді жувальних гумок в рекламній продукції не приділяється належної уваги.

Про це пише ТСН з посиланням на лікарку-гастроентеролога Інну Федорову.

Сприяє тоншанню зубної емалі. Під час жування гумки в роті виділяється слина, а разом з нею - багато ферментів. Якщо ви будете жувати гумку, одразу після їжі, то це буде лише стимулювати вироблення ферментів і допоможе організму в перетравленні їжі. Але якщо жувати гумку часто і на голодний шлунок, ферменти, що виділяються зі слиною, починають роз'їдати емаль. При цьому в кілька разів зростає загроза виникнення карієсу.

Виснажує слиновиділення. Під час стимуляції слинних залоз за допомогою жування гумки відбувається викидання слини, зростає її кількість. Але, якщо жувати гумку довго і часто, з часом кількість слини, що виробляється залозами, зменшується, що призводить до сухості слизової оболонки. Це, своєю чергою, призводить до зменшення кількості слини, необхідної для змочування продуктів харчування. Це загрожує порушенням травлення, дисбактеріозом і появою заїд.

Розвиваються жувальні м'язи. У людей, що мають з дитинства звичку жувати гумку, внаслідок постійного стимулювання м'язів жувальної мускулатури розвивається квадратна «американська» щелепа.

Розвивається неправильний прикус. Це відбувається, якщо жувати гумку з дитинства.

Збільшується загроза розвитку захворювань ШКТ. Для шлунка людини жувальна гумка – їжа, яка надходить до рота і дає сигнал для вироблення необхідних для перетравлювання речовин: соляної кислоти, шлункового соку, жовчі, соку підшлункової залози, ферментів. Якщо при цьому шлунок не отримує їжі, то виділення цих речовин відбувається дарма, провокуючи захворювання шлунково-кишкового тракту. Це особливо стосується дитячого організму. Наслідком пристрасті до жування гумки можуть бути болі і дискомфорт у животі, кислий присмак, підвищене жовчовиділення, нудота.

Стоматологи рекомендують жувати гумку після їжі від 2 до 5 хвилин. Жування гумки часто і на голодний шлунок не рекомендується. Категорично не можна жувати гумку для втамування голоду.

Читайте також: буковинець-водій намагався підкупити поліцейських.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гумка #жувальна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...