• Головна
  • Як було раніше, навряд чи буде: як українці борються з коронавірусом
Коронавірус
20:52, 4 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Як було раніше, навряд чи буде: як українці борються з коронавірусом

Коронавірус
Фото взято з відкритих джерел

Фото взято з відкритих джерел

Із всього, що відбувається, варто зрозуміти одне: мінімум контактів і захисна маска. Всі, хто має змогу, повинні працювати дистанційно. Оці радісні фото друзів з ресторанів і різних розважальних закладів – від них лячно, правда. Автором цих рядків є Зоя Казанжи, журналістка телеканалу Україні 24.

Нагадуємо, раніше ми писали: В Україні збільшать пенсійний вік та вартість робочого стажу

Статистику інфікованих на рівні 9 тисяч щоденно можна сміливо множити на 3, а то й на 4. У нас відсутнє тестування. Те, яке є, недолуге. Я особисто знаю багато людей, які хворіли, маючи всі симптоми COVID-19, але не здавали тест – дорого, черги і так далі. Сімейні лікарі так і кажуть: це COVID-19, протокол лікування ось такий, телефонуйте, тести не завжди коректні.

Лікування COVID-19 з грошима і без: що має розуміти кожен

Сім'я, 4 людей – бабусі за 80, сину 15, чоловік і дружина. COVID-19 у всіх. Найлегше перенесли бабуся і онук. Найтяжче – чоловік. Не дивлячись на те, що купався в морі весь рік, моржував, до цього не мав проблем зі здоров'ям. На лікування витрачено 150 тисяч гривень. Це той варіант, що вони у них були.

Жінка, лікується амбулаторно. Їздить на крапельниці рано вранці і пізно ввечері. Вартість 2 крапельниць – 3 тисячі гривень. Це – кожного дня. Добре, що є чим платити.

У кого немає грошей, лікуються як і чим попало. В лікарню ще треба потрапити. Найлегше – через гроші і знайомих.

Ми говорили, що тепер ми всі на одному човні. І багаті, і бідні. Ні, човни у нас таки різні. Гроші відкривають доступ багато до чого. Знайомій відмінили операцію, бо зайнята реанімація – висопоставленого мужчину прооперували, операція планова, у нього COVID-19, він зайняв реанімацію, він точно поза чергою.

Я не знаю, як ми з цього всього вийдемо і якими вийдемо? Але є шанс, що будемо їздити гарними дорогами, а вітати нас будуть добре екіпіровані поліцейські. Бо антиковідний фонд витратили на дороги і на МВС. На поліцейських, а не на лікарів!

Ще раз: нам не треба чекати 20 тисяч хворих, як нам розповідає міністр – заробітчанин Степанов. Вони у нас вже є. Як і сортування хворих. Як і виснаженість персоналу, якому влада не спроможна заплатити достойні зарплати навіть в цей період. Не хочуть оточення ж залишити без бабла на дорожніх "тенедерах". Ну і 150 мільйонів Степанову "на розробку вакцини", теж треба чоловікові.

І щось мені здається, що оце життя в "нових умовах", у нас надовго. І варто подумати над зовсім іншим алгоритмом власного життя. Бо так, як було, навряд чи буде.

Автор: Зоя Казанжи

Читайте також: У Чернівцях до музею просто неба перевезли хату з Буковинських Карпат (ФОТО)

ЦВК повідомила, у яких містах відбудеться повторне голосування з виборів міського голови

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #здоров'я #карантин
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...