• Головна
  • Мотокоса- запорука доглянутого газону. Як обрати правильну
Реклама
11:55, 4 грудня 2014 р.

Мотокоса- запорука доглянутого газону. Як обрати правильну

Реклама

Догляд за газоном. Мотокоса або тример – це інструмент, який на сьогодні просто необхідний для кожного власника газону. Красивий газон – це не тільки місце, яке прикрашатиме ландшафт та територію біля будинку, але й свідчитиме про турботу та дбайливість господарів.

Догляд за газоном потребує певних затрат. Його потрібно регулярно удобрювати, використовувати гербіциди для знищення бур’янів, зрошувати під час посухи, щоб він не втратив яскравого зеленого кольору і не став тьмяно-жовтим. Проте, основний догляд полягає у регулярному скошуванні та підстриганні газону.

Зазвичай косити газон розпочинають із квітня, хоча трава в цей період ще не надто буйна, проте, це допоможе усунути засохлу траву, яка залишилась після зими, та забезпечить рівний ріст нової трави.

В середньому газон потрібно підстригати кожні три дні. Звичайно, частоту можна коригувати відносно самого росту трави, адже, наприклад в посушливу погоду вона росте значно повільніше.

Основним засобом для підстригання газону є мотокоси та газонокосилки. Газонокосилки порівняно з мотокосами є значно дорожчими та призначаються здебільшого для великих територій.

Мотокоса у свою чергу – використовується на всіх типах територій. Часто, наприклад у містах, присадибні ділянки вимірюються дослівно кількома метрами, тому недоречною була б купівля для її підстригання громіздкої газонокосилки. До того ж, на великих земельних ділянках для підстригання трави у важкодоступних місцях (довкола дерев, кущів, поблизу огорож, декоративних гірок із каміння тощо) використовують саме мотокоси.

Типи живлення.Обираючи мотокосу потрібно врахувати вище вказані чинники, детально вивчити представлений асортимент у магазині, та обрати найоптимальніший варіант для себе.

Важливо також обрати тип живлення. Власне за типом живлення розрізняють мотокосу і тример. Тример – отримує живлення від електромережі або від вбудованого акумулятора. Він зручний у використанні поблизу будинку, також тут потрібно врахувати довжину електропроводу чи кількість заряду акумулятора. Відповідно, тример володіє меншою потужністю, порівняно із мотокосою, для прикладу вона становить в середньому від 230 Вт до 1400 Вт. До ряду переваг елекротримера потрібно віднести його легкість, простоту у використанні та маневруванні, безшумність, а також енергоощадність.

Мотокоси, на відміну від тримера, значно потужніші, їх зручно використовувати у найвіддаленіших куточках саду чи городу, вони справляться із найбільш запущеними ділянками. Вони працюють на основі бензинового двигуна, що дозволяє отримувати максимальну обертальну силу. До недоліків можна віднести: більшу вагу, порівняно із тримером, неприємний запах спалених газів із вихлопної труби, рівень шуму та вібрацій.

Історія винайдення та будова. Мотокоса була винайдена на початку 1970-х років Джорджем Баласом (George Ballas) у Хюстоні, штат Техас. Він споглядаючи за обертальним рухом миючих щіток у авто мийці, взяв їх принцип роботи за основу у приладі, який вирішив використовувати для косіння трави. Первинну конструкцію було збудовано із товстої рибальської жилки прикріпленої болтами до обертального механізму. Він назвав цей прилад «Пожирач бур’яну», адже він дослівно пожирав траву та бур’ян.

Мотокоса являє собою прилад, який складається із різального механізму, штанги, та двигуна. Електродвигун може розміщатися, як внизу, біля різального пристрою, так і вгорі. Бензиновий двигун, як правило розташований тільки вгорі. Тримери із нижнім двигуном мають невелику вагу, але також й невелику потужність до 500 Вт. Такий двигун швидко нагрівається, потрібно робити перерви що кільканадцять хвилин. Тримери із верхнім розташуванням двигуна є біль потужними, та можуть працювати значно довше без перерви.

Бензиновий двигун буває двотактним або чотиритактним. Чотиритактний двигун є більш ергономічний та енергоощадним, порівняно із двотактними, проте двотактний вважається більш надійним, через спрощену будову та принцип роботи.

Різальний механізм являє собою обертальну котушку із ріжучою жилкою або ножами. Саме від діаметру жилки залежить її міцність та тип трави для якої вона призначена. Ріжучі ножі можуть бути металевими або пластмасовими. Металеві використовуються для зрізання бур’янів із товстими стеблами, злакових трав та інших заростей. Пластмасові для підстригання довкола дерев, кущів, так як вони, не знищуватимуть їхню кору.

Аксесуари та спорядження. Приступаючи до косіння газону за допомогою мотокоси чи тримера необхідно мати захисні окуляри і закрите взуття, також рекомендується одягнути комбінезон призначений для садових робіт. Зазвичай у комплекті з мотокосою є спеціальні ремні, які допомагають зняти зайве навантаження з рук.

При виборі засобу для косіння трави, основне ознайомитись та порівняти усі його характеристики ще до купівлі, та вибрати такий тип мотокоси чи тримера, котрий найповніше відповідатиме вашим запитам.

В інтернет магазині “Електросила” представлено широкий асортимент мотокос та газонокосилок, ви можете відфільтрувати усі характеристики та параметри, та обрати для себе найбільш оптимальний варіант.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...