• Головна
  • Буковинку під час збору сіна вкусила змія. Жінка в реанімації
11:50, 25 червня 2015 р.

Буковинку під час збору сіна вкусила змія. Жінка в реанімації

Учора, 24 червня,  до реанімації Сторожинецької ЦРЛ привезли 28-річну жінку жительку села Банилів-Підгірний Сторожинецького району, яку вкусила змія. Вона збирала сіно біля свого будинку. Стан жінки середньо-важкий, повідомляє  прес-служба УДСНС України у Чернівецькій області.

УДСНС України у Чернівецькій області вкотре роз’яснює людям,  що робити, якщо вас вкусила змія.

Якщо укусила змія, спочатку треба з’ясувати, отруйна змія чи ні. На місці укусу залишаються сліди від зубів змії у вигляді 2-х серпоподібних смуг, утворюючих напівовал із дрібних точок. Неотруйна змія залишає тільки цей слід на шкірі. Якщо ж укусила отруйна змія, то в передній частині напівовала між серпоподібними смугами є 2 ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров.

Варто також знати симптоми укусу змії. Візуально спостерігається 1 або 2 точкові ранки. Зазвичай, через 10-15 хвилин на місці укусу виникає набряк, який поширюється на всю кінцівку або ділянку тіла. Біль від укусу дуже сильний і тривалий. Послаблюється зір, ускладнюється дихання, піднімається температура, з’являється лихоманка, м’язова слабкість, сонливість, нудота і блювота.

Якщо вас вкусила змія - заспокойтеся, бо  хвилювання  прискорює серцевий ритм і тоді  отрута швидше проникає в кров. Намагайтеся максимально вивести отруту з ранки. У крайньому  випадку, якщо в роті немає відкритих ранок,  відсмокчіть ротом  отруту з рани і  випльовуйте її. Така процедура дозволить  позбутися до 50% отрути змії. Після цього місце укусу  обробіть антисептичними засобами, шкіру навколо рани - зеленкою або спиртом, одеколоном. Відсмоктавши отруту,  обмежте рухомість потерпілого. Якщо змія укусила в ногу, прибинтуйте її до другої ноги та, підклавши щось під ноги, злегка підніміть їх. При укусі в руку  зафіксуйте її в зігнутому положенні. При сильному болі  прийміть 1-2 таблетки анальгіну або баралгіну. Щоби пришвидшити виведення отрути, давайте потерпілому пити багато чаю і лужної мінеральної води. Добирайтеся до найближчого медпункту не самі, а лише  у супроводі когось.

Ніколи не накладайте джгут на кінцівку вище місця укусу. Це не перешкоджає всмоктуванню і розповсюдженню отрути в організмі людини, а  порушує кровопостачання в кінцівці та  може призвести  до некрозу (омертвіння) тканин, накопиченню продуктів розпаду в кінцівці та різкому погіршенню стану потерпілого після зняття джгута. Не  припікайте  місце укусу вогнем, хімічними речовинами. Не розрізайте рану на місці укусу. Всі ці маніпуляції не тільки не корисні, але й шкідливі. Вони призводять до розвитку інфікованих ран, які довго не загоюються, сприяють порушенню обміну речовин в пошкоджених тканинах. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Змія #укус #УДСНС України в Чернівецькій області
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...