• Головна
  • Зовнішнє незалежне оцінювання на Буковині пройшло успішно. У ньому взяли участь 7236 осіб
15:00, 30 червня 2015 р.

Зовнішнє незалежне оцінювання на Буковині пройшло успішно. У ньому взяли участь 7236 осіб

Такий висновок за підсумками громадського спостереження зробила ГМ „Опора”, яка вже 7 років поспіль проводить спостереження за підготовкою та проведенням ЗНО в Україні. Про це повідомляє прес-служба Чернівецької „Опори”.

Цьогоріч спостереження «ОПОРА» охопило від 50% (українська мова та література, математика, хімія) до 20% пунктів тестування в 17-ти областях, зокрема  в Чернівецькій.

За підсумками громадського спостереження можна зробити висновок, що організація та проведення ЗНО в Чернівецькій області відбулось на високому рівні.

Варто зауважити, що цьогорічна кампанія ЗНО мала ряд новацій, серед них:

- Поєднання ЗНО з української мови з державною підсумковою атестацією (ДПА);

- Запровадження базового та поглибленого рівнів тестових завдань з української мови та літератури і математики;

- Новий підхід до визначення результатів експертними групами та запровадження порогового балу “склав\не склав” (замість 124 балів).

За даними відділу тестових технологій та ЗНО Департаменту освіти в Чернівецькій області, загальна кількість зареєстрованих для складання ЗНО в Чернівецькій області становила 7236 осіб, в числі абітурієнтів також було 14 тимчасово переміщених осіб з окупованої території.

Явка на тестуванні з української мови та літератури мала рекордний рівень і складала 98,5%, що пояснюється поєднанням ЗНО з ДПА. Під час основної сесії, яка проходила з 3 по 26 червня, ЗНО проходило в 3-х округах: Сторожинецькому, Хотинському, м. Чернівцях. Загалом явка абітурієнтів на пункти тестування  склала 78,5%.

Цьогоріч зменшилась кількість випадків появи абітурієнтів на пункти тестування без необхідних документів, а також фактично не виявлено випадків запізнення. Проте і надалі деякі абітурієнти намагаються з собою пронести в аудиторії допоміжні матеріали, тож за допомогою металодетекторів під час технологічних перерв при виявленні різних засобів зв’язку було вилучено 11 осіб.

Ми вважаємо, що робота з організації та проведення ЗНО в Чернівецькій області пройшла на високому рівні. Проте були певні зауваження до роботи персоналу пунктів тестування. Зокрема, під час одного з тестувань, інструктор перевищивши свої повноваження, вплинув на одну з абітурієнток, яка хотіла написати апеляцію на процедуру проведення ЗНО і в результаті вона відмовилась від своєї заяви. Також були певні проблеми з якістю друку в тестових зошитах.

Загалом, наразі немає суттєвих підстав не довіряти процедурі ЗНО.

Громадське спостереження ВГО Громадянської мережі «ОПОРА» за ЗНО відбувається за сприяння Альянсу Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance).

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗНО #Опора #підсумки #Буковина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...