Як ми повідомляли раніше, з квітня в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки» , згідно якої кожен українець може отримати необхідні лікарські засоби, які покращать стан здоров’я.
Про це інформує прес-служба Чернівецької ОДА.
Програма передбачає надання можливості громадянам отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання,бронхіальна астма та цукровий діабет 2 типу.
На загальнодержавному рівні затверджено перелік із 21 лікарського засобу із міжнародними непатентованими назвами та визначено середні ціни на їх відпуск. Також прийнято перелік із 157 торгових назв, котрий передбачає ціну препарату, суму, яку відшкодовує держава, та вартість, за яку він буде куплений, якщо ціна буде вищою за ту, що відшкодовується державою.
«Держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, якуподав суб’єкт господарювання аптечної мережі в рамках участів програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно.
Ліки, ціна на котріне перевищує граничну оптово-відпускну ціну, пацієнт може отримати доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною препарату, - зазначила заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марія Поліщук.
Таким чином референтне ціноутворення дозволить знизити ціни на основні лікарські засоби та зробити їх доступнішими для пацієнтів.
Нині на участь у цій програмі зголосилися 28 суб’єктів господарювання аптечних закладів м. Чернівців та Чернівецької області (перелік розміщено на сайті Департаменту охорони здоров'я), котрі реалізовуватимуть лікарські засоби за доступними цінами, або безкоштовно. Всього по області під дію Програми підлягають 313 тис. осіб.
Цільову медичну субвенцію отримають центри первинної ланки в районах, та поліклініки – центри первинної ланки в місті Чернівцях. Рецепти на отримання ліків виписуватимуть на первинній ланці надання медичної допомоги. За наявності рецептів з особливими відмітками «безоплатно», або «з доплатою» їх надаватимуть пацієнтам.
На реалізацію програми виділено субвенцію у сумі 12 мільйонів гривень, для України – 500 мільйонів. Щомісяця область отримуватиме певну частину з вищезазначених коштів.