Чернівецькі річки потерпають від стічних вод та купи сміття (відео)

Чернівецькі та німецькі студенти спільно вивчали проблеми довкілля. Екологічний міжнародний проект "Громадська ініціатива заради здорового довкілля в Західній Україні" протягом двох тижнів одночасно проводився у Чернівецькій та Тернопільській областях.

Микола Пасічник, координатор проекту розповів журналістам ІА АСС : "Протягом двох тижнів наша група досліджувала місця скиду та забруднення на маленьких річках – Клокучці та на Мольниці. Ми фіксували несанкціонованих скидів стічних вод, бачили стихійні сміттєзвалища на берегах річок. Ми пройшли всю річку Клокучку та Мольницю. Якщо Клокучка ще легко проходиься, то Мольниця  - це своєрідний квест , не дуже хороші екскурсії для туристів. Ми не хочемо нікого звинуватити, швидше – звернути увагу громадян до довкілля. Ми також відвідали Кіцмань та Вижницю , відвідали очисні споруди. В німецьких студентів було чимало запитань. Ці сміттєзвалища не в дуже гарному стані. Вони потребують технічного облаштування, дренажу. Ми опитали буковинців, чи згодні вони сортувати сміття та використовувати екологічно чисті засоби. Більшість, звісно, згідні."  

- Що ви робитимете із отриманими результатами?  

- Ми хочемо їх надати комунальним службам Чернівців та Кіцманя. Бо, як нам повідомили у Кіцмані, ніхто не хоче приймати на даний час сортоване сміття. І на сміттєзвалищі зараз стоять величезні мішки із пет-пляшками, скляними пляшками.