Тюльпанове поле у Мамаївцях не завжди виглядало так, яким ми його звикли бачити. Розвивати бізнес почали із маленької теплиці вдома. Ідею квіткового бізнесу власники привезли з Нідерландів, де працювали на квіткових плантаціях.
Олександр Стратійчук розповідає, що на початку 2000-х вирішив поїхати за кордон на заробітки. Мав їхати в Канаду, проте плани змінилися і він потрапив на роботу в Голландію. З часом приїхала дружина, і вони працювали разом.
Якщо в інших країнах працюють на будівництві, у Голландії – то квіти, бо це країна-постачальник квітів по всьому світу. Працювали на ліліях, калах, тюльпанах. На тюльпанах працювали у теплицях. Так до цього звикли, що виникла ідея вирощувати цікаві сорти цих квітів у нас. Досвіду набралися, треба було все для цього облаштувати і зібрати кошти, – каже Олександр Стратійчук.
Перша партія тюльпанів, яку ми зібралися посадити вдома, – три тисячі цибулин. Але господар, в якого працювали в Голандії, замість трьох тисяч, дав 16 тисяч. Частину посадили у теплиці, решту – на городі.
Перше ж перетинання митниці з товаром для подружжя стало проблемним. Тоді вони втратили значну частину цибулин, тож не могли повернути вкладені гроші.
Майже місяць стояли на митниці із контейнерами, закритими цибулинами. Частину цибулин вдалося врятувати, іншу – ні. Втратили декілька десятків тисяч доларів. Це все були гроші, які ми збирали із заробітків, аби вкласти у свою справу. Цей випадок завдав багато втрат, за це мені довелося відробляти потім рік на яхтах за кордоном, – зізнається підприємець.
Незважаючи на невдалий початок справи, подружжя продовжило її. Через рік віддали всі гроші, які у це вклали. Далі все, що заробляли, вкладали у своє поле, пише "МБ".
Зараз тюльпанами займається вся родина Олександра. Окрім цього, вони вирощують інші квіти та цікаві види винограду. Чоловік каже, що робота над тюльпановим полем забирає весь час, та він не уявляє без цього життя.