Розвиток спортивних майданчиків у місті дуже важливий. Адже, як кажуть, в здоровому тілі здоровий дух.
Особливо актульне питання занять спортом на свіжому повітрі влітку.
Більшість майданчиків знаходяться у жалюгідному стані. Іржавий та старий спортивний інвентар. Наприклад, на деяких майданчиках взагалі висять баскетбольні щити без кілець.
Так, є і позитивні моменти. Наприклад, у Жовтневому парку є спеціально обладнані тренажери. Досить сучасні та зручні. Зокрема, у місті будуються футбольні майданчики. Проте більшість проектів є спонсорськими. Влада займає пасивну роль у цьому питанні.
До того ж, переважно нові майданчики не проходять тест на міцність і стають повністю непридатними через короткий час. Чому?
Справа в тому, що забудовники економлять гроші на матеріалах та технології виробництва. Це призводить до швидкого зношення.
Але це ще не все. Непоодинокими є випадки навмисного хуліганства, коли молоді люди задля власної розваги та сміху ламають і паплюжать спортивні майданчики.
Задля зміни ситуації потрібно виховувати нову генерацію нації, яка буде не псувати, а примножувати власні здобутки. Для цього потрібно позбуватися нашої довголітньої хвороби “моя хата скраю”, а не залишати усе напризволяще. Демонструвати альтернативні варіанти, а не тільки цигарки у зубах чи алкоголю у роті.
Отже, ситуація у Чернівцях досить типова для країни. Є позитивні зрушення за останні роки у спортивній сфері, але переважна більшість майданчиків або зовсім непридатні, або знаходяться у поганому стані.