18 жовтня у рамах відкриття відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії КМУ «Чернівецький обласний клінічний кардіологічний центр» представникам ЗМІ продемонстрували нове оснащення – найсучаснішу інтервенційну ангіографічну систему 2017 року випуску японського виробника «ТОШІБА».
За словами лікаря-кардіохірурга, завідувача відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії Андрія Лісовенко, на новому обладнанні він з колегами за 20 днів зробив понад 60 операцій, в тому числі врятував 13 пацієнтів, які потрапили на операційний стіл з діагнозом гострий інфаркт.
– Я працюю з цією технікою вже більше 10 років. Тобто працював у Луганську, я не місцевий мешканець, переселенець. Потім переїхав сюди. Чотири роки у приватній і тут, в державній структурі. Інплантували штучні водії ритму серця, лікували інфаркт міокарда. А потім відкрили відділення і я став завідувачем. Тож скільки навчався? Більше десяти років! Я і зараз навчаюся. Я і раніше працював на такому обладнанні, тому воно для мене було не нове. Це обладнання найсучасніше, воно 2017 року. Тобто сучаснішого в Україні ще немає. У нього є своє програмне забезпечення. Базу я знав, а потім приїжджала з «ТОШІБИ» представник з програмування. Ми просто ввели нові функції. Ну, маючи базу я ці функції швидко освоїв, – розповідає Погляду А. Лісовенко.
Кардіохірург з Луганська рятує життя буковинців (відео)
10:29, 19 жовтня 2018 р.
Суспільство