Як і з чиєю допомогою росте 10-річний MERIDIAN CZERNOWITZ - розповіли організатори

Програма цьогорічного фестивалю охоплює вже не три, а чотири (5-8 вересня) дні, тому запланованих заходів побільшало. Як і одна з презентованих книг - Андрія Любки «У пошуках варварів», - MERIDIAN CZERNOWITZ теж ювілейний — десятий.

Про історію, здобутки та фінансування 10-річного Meridian Czernowitz розповіли вчора на пресконференції його "батьки", передає кореспондентка 0372.ua.

"10 років - це насправді невеликий вік. Якщо зрівняти з людиною, це ще дитина, яка тільки формується, ще навіть не підліток. Для мене особисто Меридіан - це мій молодший брат, із яким я як культурний менеджер, як перекладач зростала разом, страшенно опікуюся цим маленьким хлопчиком", - стверджує директорка фестивалю Євгенія Лопата.

Найбільшим внеском, який вніс Meridian Czernowitz у місто, Євгенія Лопата назвала те, що він "зумів змаркувати Чернівці як місто, яке має літературний фестиваль із високою репутацією. І в ньому беруть участь люди, які є репрезентаторами сучасних європейської і української культур".

Директорка фестивалю розповіла, що "фестиваль Meridian Czernowitz для закордонних гостей - це завжди велике відкриття, оскільки на своїх читаннях в Німеччині їх публіка значно менш чисельна і значно більш старша, ніж тут. Ми маємо чисельну молоду аудиторію, студентів, але й людей старшого віку". Люди різних уподобань та відношень до літератури утворюють широку аудиторію фестивалю.

Проте "головний герой фестивалю - це місто. Це подія, яка зроблена на славу Чернівців", - цими словами узагальнив життя своєї "дитини" президент корпорації Святослав Померанцев.

"Найцінніше цього фестивалю - це його ініціативна група. Тому що це - метри, це атланти, це не тільки люди, які кажуть, як краще, кого краще, а це люди, які своїм авторитетом роблять так, що ні в кого не виникає зайвих питань. Це Юрій Андрухович, Ігор Померанцев, Сергій Жадан, Сергій Осадчук, Петро Рихло, Марк Бєлорусець та Йосиф Зісельс. Їм у першу чергу хотів би подякувати, вони є нашим фундаментом, і ми щасливі, що коло них крутимося, з ними товаришуємо, коло них навчаємося", - розповів Святослав Померанцев.

Не залишили недоговореною і фінансову сторону фестивалю. Найдорожчими заходами організатори визнали театральні постановки та оренду локацій. За словами Святослава Померанцева, міська рада виділила цього року 140 тис грн на проведення фестивалю, і це близько 10% від загального бюджету.

А поки за ці чотири дні 10-річний "хлопчик" міцніє, росте та готує для чернівчан нові культурні смаколики, біля Літературного Центру Пауля Целана вже "сів" на свій стілець Невідомий Поет - витвір чернівецького художника і скульптора Анатоля Федірка. Вмостившись за кав'ярним столиком, Поет чекає на свого читача, що сяде поряд.

Читайте також: завершили роботу над фільмом режисерки з Чернівців.