Пологи у 2020 році будуть безоплатними: буковинцям про важливе

фото ілюстративне

З 1 квітня 2020 року для породілі як фізіологічні пологи, так і кесарів розтин будуть безкоштовними. Оплачуватиме послуги лікарень пацієнтам при пологах Національна служба здоров'я України відповідно до програми медичних гарантій.

За словами голови Національної служби здоров'я Олега Петренка, програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі з 1 квітня 2020 року. У Державному бюджеті на 2020 рік на медицину заплановано 113,3 млрд грн, з них - майже 64% підуть на програму медичних гарантій, яка гарантуватиме, зокрема, безоплатні пологи, лікування інсультів, інфарктів та неонатальну допомогу. Бюджет програми медичних гарантій, що сформувала НСЗУ, складає 72 мільярди гривень.

У цьому році НСЗУ планує спрямувати 72 мільярди гривень медичним закладам за послуги, які держава гарантуватиме пацієнту безоплатно насправді, а не декларативно. Всі громадяни країни та особи, прирівняні до них, зможуть користуватися такими медичними послугами - "гроші підуть за пацієнтом" у спеціалізовані заклади. Субвенція на утримання медичних закладів не передбачена. "Пацієнт користується. НСЗУ платить", - зазначив Олег Петренко.

Щодо пологів, то ця послуга оплачуватиметься Національною службою здоров'я України за пріоритетним тарифом. Фізіологічні пологи, кесарів розтин, моніторинг стану породілі та дитини, зниження больових відчуттів у жінки, проведення лабораторних та інструментальних обстежень у цілодобовому режимі, проведення щеплень новонародженим згідно календаря профілактичних щеплень та інше здійснюватимуться безоплатно.

Проте, заклад охорони здоров'я повинні укласти договір з НСЗУ на надання послуг за цим пріоритетним напрямком. Для цього він повинен відповідати чітким вимогам, визначеним "Програмою медичний гарантій - 2020". Зокрема, мати всі необхідні ліцензії, документи на здійснення лікувальної роботи, володіти визначеним переліком спеціалізованого обладнання, мати у штаті відповідну кількість фахівців, мати цілодобовий доступ до базових досліджень, мати постійний запас та швидкий доступ до компонентів крові (у режимі 24/7) тощо.

Послуги спеціалізованої медичної допомоги за Програмою медичних гарантій можна буде отримати безоплатно тільки за направленням лікаря первинки, з яким пацієнт підписав декларацію, або лікуючого лікаря. Але для породіль є виключення. Без направлення спеціалізовану медичну допомогу відповідно до медичних показань можна буде отримати безоплатно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані.

Читайте також: Буковинців запрошують декларувати доходи, отримані у 2019 році