У МОЗ України цьогоріч заплановано додаткові витрати на медичну галузь у розмірі 1,26 млрд грн, що направлять на підвищення зарплат та покращення матеріально-технічного оснащення станцій ЕМД.
Розвиток екстреної медичної допомоги (ЕМД) є одним із пріоритетів нового керівництва Міністерства охорони здоров’я. Уже цього року на галузь буде додатково виділено 1,26 млрд грн, які підуть на підвищення заробітної плати і на зміцнення матеріально-технічної бази станцій екстреної медичної допомоги. Серед іншого, уже цього року буде закуплено 400 нових автомобілів ЕМД.
Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на щоденному брифінгу 13 липня, - пише Урядовий портал.
За словами очільника відомства, наразі потреба галузі у нових автомобілях складає близько 1800 одиниць. Повністю замінити автопарк ЕМД планується протягом найближчих років.
При цьому, як додав Міністр, частина коштів буде виділена на навчально-тренувальні центри, аби бригади могли постійно удосконалювати свої навички.
Максим Степанов також наголосив, що з 1 вересня МОЗом передбачено підвищення заробітної плати всім медичним працівникам вторинної і третинної медичної допомоги, в тому числі й працівникам екстреної допомоги. "Підвищення будуть як лікарям, так і середньому та молодшому медичному персоналу. Це буде досить суттєве підвищення у порівнянні з тим, що було раніше. Екстрена медична допомога – це пріоритет, ми хочемо зробити її за європейськими стандартами", - резюмував Максим Степанов.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що біля Чернівецької ОДА протестують активісти з Хотинщини. Прочитати про це можна
ТУТ.