Уперше науковці NASA підтвердили наявність води на освітленій Сонцем стороні Місяця. Про це написав гендиректор американського космічного агенції Джим Брайденстайн у Twitter та повідомила NASA на прес-конференції 26 жовтня, передає ТСН.
Нагадуємо, раніше ми писали: Місцеві вибори 2020: у яких містах України відбудеться другий тур?
Відкриття доводить, що вода може бути розподілена по поверхні Місяця і не обмежується холодними, затіненими сторонами.
NASA за допомогою інфрачервоного телескопа SOFIA змогло отримати зображення молекули води в кратері Клавіус - одному з найбільших на Місяці, який видно з Землі.
Дослідники спростували думку, що вода на Місяці є лише у формі льоду і сконцентрована на затемненій стороні. Вважалося, що на освітленій стороні води немає, оскільки вона швидко випаровується через нагрівання від Сонця.
В іншому дослідженні Пол Хейн із Департаменту астрофізичних і планетарних наук Колорадського університету в Боулдері разом із колегами з інших університетів США дослідили розподіл на поверхні Місяця так званих "холодних пасток" - областей, які завжди перебувають в тіні та куди ніколи не проникають промені сонця.
За оцінками вчених, температура в цих областях завжди зберігається на рівні близько мінус 180 градусів. А тому, якщо в ці "пастки" колись потрапила вода, в замороженому стані, вона буде залишатися там досить довго.
У NASA кажуть, що ймовірно, це відкриття стане головним ресурсом для тривалих місій.
"Якщо ми маємо рацію, вода виявиться більш доступною для пиття, ракетного палива та всього іншого ", - говорять вчені.
Читайте також: Хто очолить громади на Буковині: ймовірні переможці виборів
Начальницю Держлікслужби Буковини засудили за хабар