За свідомо неправдивий виклик планують карати тисячами гривнями штрафу

виклик\фото ілюстративне з відкритих джерел

Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроект № 4157 щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше про: Страшна пожежа у будинку для стареньких у Харкові: загинуло більше десятка людей (ВІДЕО)

Даний закон передбачає:

  • штраф за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки для громадян від 510 до 1700 грн і для посадових осіб та фізичних осіб-підприємців – від 850 до 3400 грн;
  • за свідомо неправдивий виклик спеціальних служб (аварійно-рятувального формування, поліції, екстреної медичної допомоги) – штраф від 3400 грн до 10 200 грн. Досі штраф становив від 51 до 119 грн;
  • посилюється відповідальність за невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, або створення перешкод для їхньої діяльності. Порушення передбачає накладання штрафу на громадян від 1020 до 3400 грн і на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців – від 1700 до 8500 грн.
Верховна Рада

Крім того депутати ВР підтримали законопроект № 3931 про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки. Створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, зокрема пов’язаної з проведенням перевірок,  тягне за собою накладення штрафу від 17 000 до 34 000 грн.

Те саме діяння, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягне за собою накладення штрафу від 34 000 до 51 000 грн.

Поліцейським та посадовим особам органу державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки надається право складати протоколи про адміністративне правопорушення.

У разі, якщо правопорушники не надаватимуть можливість оформити протокол, пропонується надати можливість поліцейським проводити адміністративне затримання до встановлення особи правопорушника в разі перешкоджання ним діяльності уповноваженим посадовим особам.

Скоріш за все ці законопроєкти були введені як реакція на пожежу в житловому будинку у Харкові, де загинули 15 людей.

Читайте також: В Україні проводитимуть навчання іноземні війська

Українцям з квітня почнуть оплачувати лікування онкозахворювань