Сьогодні, 10 лютого, церква вшановує пам’ять Єфрема Сиріна – видатного наставника духовного життя, одного з учителів Церкви ІV століття, автора невеликої, але чи не головної великопісної молитви «Господи і Владико живота мого…», яку так і називають – «молитвою Єфрема Сиріна», пише 0372.ua з посиланням на inlviv.in.ua.
Його спадщина надзвичайно широка і включає в себе тлумачення на Святе Писання, проповіді та повчання, численні гімни і молитви, які ввійшли частково в сучасне богослужіння. Ще за життя преподобного вони були переведені на грецьку мову.
Примітно, що у Єфрема існує безліч прізвиськ: вітродуй, запечник, примовник, цвіркуновий захисник. Відповідно, і традицій з його днем було пов’язано багато.
Так, наші пращури вірили, що в цей день потрібно було підмести підлогу в будинку віником з полину, який міг уберегти оселю як від нечистої сили, так і від поганих людей. Також за прикметами цього дня судили про майбутнє літо: вітер на Єфрема віщував дощі і вогкість.