На Буковині лебеді зимують на річці Прут та на озерах у селі Чортория, що на Кіцманщині. Жителі області часто використовують хліб для підгодівлі птахів, що може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям птиці, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що Українці зібрали тисячі гривень для лебедів на Буковині
Про це повідомляє Головне управління Держрпродспоживслужби у Чернівецькій області. Так, за останні декілька десятиліть зими стали більш-менш теплішими, і це створило умови для того, щоб лебеді змогли залишатися тут на зимівлю, а не відлітати у теплі краї. Також на території нашої області розташовані озера, які протягом року не замерзають та приваблюють дику птицю.
На території Буковини зимують лебеді на річці Прут та на озерах в селі Чортория Кіцманського району. Часто-густо для годівлі птахів жителі нашої області використовують хліб та хлібобулочні вироби, які можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям птиці. Білий хліб не має жодної поживної цінності. Якщо годувати птахів хлібом, їм стає складно споживати іншу їжу, через що вони не доотримують поживні речовини.
Крім цього у птахів від вживання хліба розвивається ентерит та виникають так звані звані "крила ангела": порушення, коли крила птаха стирчать, а не обтічно лежать на тілі. У більшості випадків птахи з такими порушеннями не в змозі літати. Цей стан - невиліковний. Якщо водойма замерзне, птах не в змозі буде перелетіти на незамерзлу ділянку.
Тому рекомендується годувати лебедів зерном (пшеницею, кукурудзою, вівсом), та овочами (особливо салатом та картоплею). Їжа має бути достатньо дрібно нарізаною, щоб птах міг її проковтнути. Кидати її треба на воду, а не годувати з рук!
Також фахівці служби закликають мещканців Буковини утриматись від відвідування місць скупчення дикої перелітної птиці (лебедів) та їх годування в межах річки Прут, з метою забезпечення перельоту птиці на звичні місця постійного перебування.
Читайте також: У Чернівцях рятували примерзлого до криги лебедя (ФОТО)
У Чернівцях проблему безпритульних тварин вирішуватимуть гуманно