Вербна неділя: коли святкуватимемо і що не можна робити буковинцям

фото з відкритих джерел

Вербну неділю, або Вхід Господній в Єрусалим, цьогоріч православні християни відзначатимуть 25 квітня, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше про Народний календар буковинців 11 квітня: хто святкує день янгола

Назва Вербна неділя походить від того, що на це свято віруючі приходять з гілками, як правило, вербових рослин чи інших дерев, які першими розпускаються навесні, в ознаменування тих гілок, які різали іудеї, що зустрічали Ісуса у Єрусалимі. Звичайно, на півдні використовують квіти і гілки інших дерев, як правило, пальм. В Україні, де таких дерев немає і де перша розпускається верба, з давніх часів стали використовувати її гілки, тому і саме свято стало називатися Вербною неділею. Але справжня його назва - Вхід Господній до Єрусалиму. 

Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.

Головні заборони на Вербну неділю:

1. Як і в будь-яке церковне свято, у Вербну неділю не можна прибирати і займатися побутовими справами. Наші предки вірили, що таким чином можна залучити в будинок нещастя. Також забороняється займатися фізичною працею.

2. Не можна лаятися, сваритися, кричати. Вважається, що так ви можете нашкодити собі і своїм рідним, відібравши у них надію на порятунок.

3. Не рекомендується розчісувати волосся. Звичайно, в сучасних реаліях це може прозвучати дико, але в старих часів вірили, що якщо не дотримуватися цього правила, то можна накликати на себе неприємності.

4. Забороняється відвідувати розважальні заклади, гучно святкувати і розпивати алкоголь.

5. У це свято також заборонено викидати старі гілочки верби, які за традицією повинні перебувати в будинку з торішнього свята. Їх потрібно спалити, оскільки вважається, що вони за рік накопичили весь негатив.

6. Фермерам у Вербну неділю не можна відправляти худобу на пасовища, інакше тварини будуть часто хворіти на протязі всього року.

7. У Вербну неділю забороняється влаштовувати будь-які поминальні обіди.

Читайте також"Банани-морозиво": виведено унікальний сорт плодів блакитного кольору