Зовсім скоро наші вулиці будуть заповнені веселим сміхом і криком облитих водою дівчат та хлопців. Адже після Великодня наступає поливаний понеділок, пише 0372.ua.
З давніх-давен вважалося, що у Великодній понеділок вода стає цілющою. У цей день, за давніми традиціями, заведено обливати нею один одного. Наші предки вірили, що так вони вилікуються від різних хвороб.
Також вони думали, що якщо облити у цей день корову, то вона даватиме більше молока. Тому обливали худобу, бджіл з вуликами, домашню птицю і навіть пастухів перед початком польових робіт. Предки вірили, що так викличуть дощі та матимуть щедрий урожай.
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.
У козацькі часи Великодній понеділок був днем Богородиці. Вона є берегинею роду і міцного шлюбу. Тому більшість традицій цього дня були пов‘язані із залицяннями.
На поливаний понеділок парубки ходили по хатах, де жили невіддані дівчата і добряче обливали їх водою. А ті віддавали їм найкрасивіші писанки. Дівчата самі цього хотіли, адже вважалося, що облита дівчина швидше вийде заміж саме за коханого хлопця. Коли парубки-обливальники не облили б водою хоча б одну дівчину, то для неї це була б ганьба.