До берегів острова Галіндез в Антарктиді, де знаходиться українська станція «Академік Вернадський», припливли два кити-горбача. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр в Фейсбуці, пише 0372.ua.
Українським науковцям зі станції «Академік Вернадський» вдалося зблизька зафіксувати китів
"Подивіться, хто прийшов в гості до наших полярників, - відразу 2 кита-горбаня! Вони припливли прямо до берегів острова Галіндез, на якому розташована станція" Академік Вернадський ". Це досить велика рідкість, адже зазвичай для зустрічі з китами учасники експедицій виходять в море на човнах. А тут зимівники побачили гігантських тварин просто з вікон їдальні, під час сніданку ", - вказано в повідомленні.
Відзначається, що кітолог 26-й УАЕ Оксана Савенко встигла "впіймати" хвостовий плавець одного з горбанів. На цих плавцях кити мають унікальний візерунок. Він, немов відбиток пальця у людини, дозволяє ідентифікувати кожну тварину.
"" Ловити "на фото хвостові малюнки - один із напрямів роботи біологів на нашій станції. Потім ці фотографії стають частиною великого каталогу (як жартують вчені:" китового Фейсбуку »), порівняння якого з іншими базами дозволить істотно уточнити шляхи міграції та структуру популяцій китів . Тому, можна сказати, що на цей раз полярникам посміхнулася удача: "ловити" хвіст кита довелося не в човні посеред моря, а він приплив сам! "- відзначають в науковому центрі.
Горбачі - найчисленніші кити в районі Антарктичного півострова (тобто там, де розташована наша станція). Їх середня вага - 30 тонн, а довжина 13,5-14,5 метрів.
Читайте також: На Буковині у Сторожинці капітально відремонтують міст (ФОТО)
На Буковині за минулу добу зафіксували більше сотні хворих на коронавірус