Орендувати квартиру в Чернівцях можна у власника або за допомогою посередників. На сьгоднішній день на ринку нерухомості широкий вибір прозицій для оренди квартири в Чернівцях.
Люди, які орендують квартири вже довгий час, стверджують, що головний помічник у цій справі - уважність. Саме вона допомагає уникнути багатьох несподіванок, як на стадії пошуку квартири або кімнати, так і на етапі заселення.
Оголошення про оренду, купівлю й продажу нерухомості в Чернівцях
Як зняти квартиру в оренду
Короткий алгоритм дій для того, щоб зняти квартиру в оренду:
- Визначтеся з районом, кількістю кімнат і вартістю;
- Почніть пошук по сайтам нерухомості і через друзів;
- Перегляньте кілька варіантів квартир і порівняйте їх;
- Перевірте документи господаря на квартиру і паспорт;
- Обговоріть з господарем деталі оренди і всі важливі питання;
- Підпишіть договір з умовами і точної вартістю;
- Перевезіть речі.
Це короткий перелік того, що належить зробити, щоб зняти квартиру. Тепер про всі пунктах по порядку.
Як не стати жертвою шахраїв при оренді житла
1. Фальшиві послуги агента з нерухомості
Якщо вам пропонують за невелику плату показати список об'єктів нерухомості, які здаються в оренду за вигідною ціною, то швидше за все - це шахрайство. Зазвичай шахраї просять невелику плату до 1000 грн. У виданому списку зазвичай зібрані об'єкти нерухомості з фальшивими адресами або з вичерпаним терміном дії оренди.
2. Просять гроші до того, як показати квартиру
Іноді шахраї просять перевести гроші за допомогою грошового переказу. Це теж може сигналізувати про небезпеку обману. Зупинити платіж за безготівковим розрахунком неможливо, на відміну від оплати чеком або кредитною карткою.
3. Скопіювати оголошення
Іноді шахраї крадуть оголошення про здачу нерухомості в оренду і знижують ціну. Це робиться для того, щоб викликати у людей великий інтерес і попросити оплатити гарантійний депозит.
Цей маневр зазвичай працює з людьми, які зайняті або живуть за межами міста, де планують зняти житло, і вони готові внести передоплату, щоб закріпити за собою квартиру. Варто звернути особливу увагу, якщо гарантійний депозит занадто високий. Шахраї, які працюють за цією схемою, прагнуть якомога швидше заробити багато грошей.
4. Відмовляється від зустрічі
Якщо орендодавець каже, що він знаходиться за межами країни, хворий або з якихось інших причин не може з вами зустрітися, але все ж хоче отримати заставний депозит, то швидше за все це шахрайська схема.
5. Утримання застави
З шахрайством можна зіткнутися і в кінці орендного періоду. Якщо при виїзді власник власності починає сумніватися у вашому страховому депозиті, то поставтеся до цього серйозно. Орендодавець може сказати, що відправить вам чек поштою, але його ніколи не пришлють, або заявлять, що їм необхідна застава, щоб покрити збитки, навіть якщо ви залишили житло в ідеальному стані.
Це незаконно. Гарна ідея - сфотографувати квартиру при в'їзді та виїзді, щоб довести, що ви її залишили в хорошому стані. Якщо депозит не повертають, то відправте рекомендованим листом запит на його повернення. Якщо це не спрацює, то ви можете подати позов до суду.
Читайте також:Податок на житло, хто і скільки з липня буде платити за власні квартири
Українці зможуть купувати і продавати нерухомість через “Дію”