Психологи: Тато впливає на життя дочки більше, ніж мама

Виховання, де основна роль відводиться мамі, все ще вважається традиційним і пріоритетним у більшості сімей. З хлопчиками це так і є – роль мами вкрай важлива, але для дівчинки взаємини з батьком нерідко стають наріжним каменем.

Як би мати не намагалася, вона не в силах замінити першого і, напевно, найбільш значимого чоловіка в житті майбутньої жінки, яким є батько.

Батько важливий для емоційного розвитку дочки.

Належна увага і щира любов тата забезпечує дівчинці почуття захищеності і комфорту, впевненості у власних силах і собі самій.

І все це прямо впливає на жіночність, самооцінку, успішність представниці прекрасної статі в майбутньому.

Для люблячого тата дочка завжди най-най, його головна гордість і світло душі.

Відчуваючи таку необхідну батьківську любов, дівчинка виростає і вважає себе гідною уваги, шанобливого, ввічливого і люблячого ставлення з боку чоловіка.

В такому випадку в дорослої дівчини є менше страхів, вона вміє приймати залицяння і любов, закладені з дитинства позитивні установки супроводжують її все життя.

Чому тато важливий з практичної точки зору.

Від взаємин дочки з батьком багато в чому залежать психологічні установки на спілкування і програми поведінки дорослої дівчини з «сильною статтю», вибір майбутнього супутника.

Так, якщо в близькому оточенні дівчинки не буде тата (вона росте без батька або ж він сильно усунувся від виховання), то і в майбутньому висока ймовірність того, що вона стане сприймати чоловіків «чужими».

Взаємини з батьком впливають і на стосунки з грошима. Образи, невдоволення, нетерпіння по відношенню до батьків, а також відсутність до них достатньої поваги перекривають позитивний потік, що може відбитися на фінансовому добробуті людини.

Ставлення до батька формує цілі і визначає, наскільки легко людині вдається заробляти гроші, досягати успіху в житті і кар’єрі.

Батьки повинні брати участь у вихованні дочок з самого початку.

Дані багатьох досліджень говорять про те, що тати, які тримали дитину на руках одразу після народження, і надалі продовжували більше гратися зі своїми підростаючим дітьми і піклуватися про них.

Ця нова роль турботливого батька сприятливо позначається на розвитку сім’ї. За результатами одного з досліджень, немовлята, чиї батьки брали активну участь в їх вихованні, показали більш високі оцінки з тестів моторного та розумового розвитку.

Інше дослідження показало, що такі немовлята виростають більш чуйними у соціальному плані.

Між подружжям виникає менше тертя, у них спостерігається єдність цілей і злагода у прийнятті рішень, якщо вони обидва беруть активну участь у вихованні дитини.

Міцна емоційна близькість дочок і батьків, сформована в ранньому дитинстві, забезпечує сприятливе проходження підліткового періоду.

Дівчата, з якими батьки пройшли шлях від самого дитинства, легше знайомляться з законами непростого життя і швидко знаходять спільну мову з іншими чоловіками.

Обоє батьків грають важливу роль в житті дитини.

Діти багато чому вчаться в процесі спостереження і наслідують батьків. Стежачи за стосунками мами і тата і спілкуючись з батьком, дівчатка набувають перший досвід спілкування з чоловіком.

Татам слід поводитися гідно як з дочками, так і з дружинами, щоб дівчатка бачили в них покровителів і опору. Так супутниками життя дівчат стають частіше чоловіки, що мають риси їхнього батька.

Сліпа материнська любов підносить дочку на п’єдестал. Жінки можуть захвалювати своїх принцес цілодобово, а оцінка чоловіків є більш тверезою.

Рідкісні батьківські похвали сприймаються дітьми адекватніше, тому виходять на передній план і зберігаються довго в пам’яті. Татам слід відзначати успіхи дочок, пишатися ними, радіти їх перемогами, не забуваючи про конструктивну критику.

Читайте також:Психологи дали декілька порад, як зберегти сім'ю

Чому люди хроплять? - цікаві факти про хропіння