У Дністровському районі на Буковині знайшли давнє римське поселення

Біля села Бузовиця поблизу Кельменців Дністровського району на Буковині, археологи знайшли велике античне поселення з площею майже 60 гектарів, пише 0372.ua з посиланням на ОДА та Голос України.

Вчені припускають, що його розквіт збігався з розпадом Римської імперії. Розкопували ціле літо і знайшли низку унікальних артефактів: зброю, ремісницькі знаряддя, побутові речі, вироби з бронзи.

Накопали і 50 екземплярів плитоподібної цегли — плінфи, яку зазвичай використовували на будівництвах у Візантії та Римі. Варвари випалювати кераміку не вміли. Є думка, що поселення було великим адміністративним центром. Навколо в Україні нема таких поселень. Найближчими є античні міста за 300—400 кілометрів звідси, зазначають археологи.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

«Тут немає золотих чи срібних прикрас, предметів, за якими звикли полювати «чорні археологи», натомість є чимало елементів декору, зброї, ремісничих знарядь, побутових предметів, які використовували у 375—400 роках нашої ери», — зазначив керівник дослідницької групи, фахівець Інституту археології НАНУ Олег Петраускас, який безпосередньо брав участь у розкопках.

Читайте також: Вихід Буковини з "зеленої" зони: у якому форматі будуть вчитися школярі та студенти

У Чернівцях поліцейські завершили розслідування щодо нанесення тілесних ушкоджень жінці