Асексуальність — не нове явище в нашому суспільстві, проте про нього мало говорять. Як живуть ті, у кого немає статевого потягу — розповідає у матеріалі Вежа, пише 0372.ua.
Нагадуємо: Науковці з'ясували, як довго діє природний імунітет після перенесеного COVID-19
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber
Є загальне визначення асексуальності, проте варіацій – безліч. Це, зокрема, і грейсексуальність (термін, який означає, що сексуальний потяг виникає нечасто, тобто за певних обставин), демісексуальність (сексуальний потяг виникає тільки за наявності глибокої емоційної прив’язаності), аромантичність (відсутність романтичного потягу).
Варто також зазначити, що хоча й асексуальні люди не мають статевого потягу (або він дуже низький), вони можуть вступати в романтичні стосунки, мати сім’ю та дітей. Є й асексуали, які не хочуть романтичних стосунків та комфортно почуваються на самоті, і це також нормально, оскільки асексуальність не вважається хворобою.
Також, асексуали можуть бути гетеросексуальними, гомосексуальними, ідентифікувати себе як бісексуали, або мати іншу сексуальну орієнтацію і відноситись до квір-спільноти.
Є чимало дискусій, чи зараховувати асексуальних людей до ЛГБТ+ спільноти, проте асексуали все одно залишаються більш “невидимими” з-поміж інших сексуальних орієнтацій. Більш того, асексуальність може рахуватись як відсутність сексуальної орієнтації взагалі, саме тому запитання до кого або до чого відносити асексуалів – залишається відкритим. Проте в переліку сексуальних орієнтацій у ЛГБТ+ спільноті асексуали все-таки є.
Читайте також: Повернення великих. Декстер, шалена Катерина II та інші в головних серіалах листопада