За тиждень роботи чат-боту Drug Hunters у Чернівцях було п'ять спрацювань, за трьома з яких патрульні виявили "закладку" та осіб, котрі могли виготовляти чи вживати наркотики. Чат-бот є абсолютно анонімним, тому кожен небайдужий може залишити повідомлення про правопорушення. Відтак правоохоронці одразу реагують та перевіряють інформацію, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що У Чернівецькій області за десять місяців 59 людей загинуло та 396 травмувалися у ДТП
Drug Hunters - чат-бот у месенджері Telegram, створення та запуск якого зініціювали у Департаменті патрульної поліції України, аби протидіяти "закладкам", що є одним з найшвидших методів розповсюдження наркотичних речовин.
За допомогою чат-боту чернівчани у кілька "кліків" та абсолютно анонімно можуть повідомляти патрульних про ймовірні "закладки" чи осіб, які їх зробили, або ж тих, які вживають наркотичні речовини.
Чат-бот є простим у користуванні. Громадяни на своїх мобільних телефонах заходять у месенджер Telegram і відкривають програму, або ж можуть відсканувати QR-код і одразу потрапити до головного меню. Відтак у головному меню потрібно обрати місто, де знаходиться заявник.
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber
Діалог з громадянами. У чат-боті можливо паралельно спілкуватися із тим, хто надсилає повідомлення про правопорушення. Аби патрульні могли зорієнтуватися швидше, заявника можуть запитати про особливі прикмети порушників, або ж вести діалог під час того, як екіпаж направили за викликом.
Анонімність повідомлень. Будь-який громадянин, який надсилає інформацію до чат-боту, зберігає свою анонімність. У патрульній поліції зауважують, що це дасть змогу розширити спектр людей, які можуть звернутися до поліції, щоб вони не боялися і не переживали за своє життя та здоров’я.
Зрештою, коли на місці, про яке вказує заявник, знаходять "закладку", патрульні викликають слідчо-оперативну групу. СОГ вилучає згортки і має можливість одразу на місці зробити експрес-тест на виявлення нарковмісних речовин у знайденій "закладці", як це було до прикладу минулої суботи під час спрацювання за повідомленням у Чернівцях, на вулиці Чернігівській.
Зі слів Віталія Пономаренка, за тиждень роботи чат-боту у Чернівцях було п’ять спрацювань. "Одне спрацювання – по наркотичних засобах, три - по інформації щодо осіб, які могли виготовляти чи є активними вживачами наркотиків", - зазначив поліцейський. Також було два повідомлення з хибним спрацюванням. Пономаренко припускає, що можливо хотіли перевірити, як реагують патрульні на повідомлення у чат-боті і чи вчасно приїжджають.
Зауважимо, що дану ініціативу у Чернівцях підтримали і міська влада, і громадські активісти. Як розповів Павло Катеринчук, очільник Управління комунікацій, зовнішніх зв'язків та електронного урядування Чернівецької міськради, активне посилання на чат-бот можна знайти і на сайті міськради.
Правоохоронці разом з міською владою та громадськими активістами закликають містян долучитися до протидії розповсюдженню наркотичних речовин і спільно робити Чернівці безпечнішими!
Читайте також:В Україні запрацював чат-бот, який викриватиме збут наркотиків