Науковці визначили новий негативний фактор впливу гаджета на дитину

фото ілюстративне

Згідно з недавнім дослідженням вчених з Університету Яманасі (Японія), час, проведений маленькою дитиною перед екраном смартфона або планшета, пов'язаний з розвитком розладу аутистичного спектра (РАС) в ранньому віці, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше: Хороший сон – ключ до щасливого життя: що потрібно для задоволення від життя

РАС характеризується порушенням соціальної взаємодії і спілкування, повторюваними і стереотипними моделями поведінки і нерівномірним інтелектуальним розвитком дитини, інформує Ukr.Media.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber

Японські фахівці проаналізували дані про здоров'я і спосіб життя 84 тисяч дітей, обраних з великої когорти новонароджених. Багато дітей почали взаємодіяти зі смартфонами і планшетами вже у віці одного року.

Результати дослідження, показали, що ймовірність діагностування розладу аутистичного спектра в три роки зростала пропорційно кількості годин, які дитина проводила перед екраном планшета або смартфона у віці одного року. Але подібний зв'язок між РАС і часом, проведеним в обнімку з телефоном, був виявлений тільки у хлопчиків.

Серед хлопчиків був виявлений статистично значущий зв'язок між більш тривалим перебуванням перед екраном у віці одного року і розладом аутистичного спектру, діагностованого у віці трьох років. Результати залишилися такими ж навіть після врахування інших факторів, пов'язаних з розвитком РАС: генетичної схильності і можливого жорстокого поводження з боку матері, - кажуть автори дослідження.

Читайте такожШкідливі звички, які ми робимо зі своїми смартфонами