Рада Європи терміново збереться через заяву Росії про самостійний вихід з організації

Комітет міністрів Ради Європи проведе позачергове засідання у світлі повідомлення міністра закордонних справ Російської Федерації про рішення російського керівництва вийти з Ради Європи.

Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Ради Європи.

У Раді Європи нагадали, що невиправдана і неспровокована агресія РФ проти України привела до рішення Комітету міністрів і Парламентської асамблеї розпочати процедуру виключення Російської Федерації з Ради Європи, передбачену статтею 8 Статуту.

"У цьому контексті ввечері Парламентська асамблея одноголосно вирішила, що Російська Федерація більше не повинна бути державою-членом Організації. Вранці Комітет міністрів проведе позачергове засідання також у світлі о повідомлення міністра закордонних справ Російської Федерації про рішення російського керівництва вийти з Ради Європи" - йдеться у заяві.

 У раді Європи наголошують, що своїми діями в Україні російська влада позбавляє російський народ переваги найсучаснішої системи захисту прав людини у світі, включаючи юрисдикцію Європейського суду з прав людини та величезну систему конвенцій.

"Ми як і раніше сповнені рішучості використовувати всі наявні в нашому розпорядженні засоби для надання підтримки, допомоги та правових засобів українському народу в його боротьбі з агресором і продовжувати прагнення до миру на основі справедливості та міжнародного співробітництва" - йдеться у заяві.

Читайте також: У ЄС зупинили дію ліцензій десятків російських авіакомпаній

Рада продовжила воєнний стан в Україні на 30 діб