594 учня у Чернівецькій області приєдналися до Всеукраїнського проєкту "Мішечок" попри війну. Учасники перешивали старі непотрібні речі на зручні, трендові та оригінальні мішечки, якими користуватимуться в повсякденному житті. Учні разом зі вчителями та батьками приєднувалися до ініціативи.
З 5 по 30 листопада 2022 учні України об‘єдналися у Всеукраїнському проєкті «Мішечок». Протягом 25 днів школярі пошили 1402 мішечки. У проєкті взяли участь 594 учня у 12 навчальних закладах Буковини.
Всього в Україні участь взяли 6582 учні у 115 навчальних закладах, пошивши 21543 мішечки. Найактивнішими областями були: Кіровоградська, Сумська, Чернівецька та Дніпропетровська області. Учасники перешивали старі непотрібні речі на зручні, трендові та оригінальні мішечки, якими користуватимуться в повсякденному житті.
Попри відключення світла, діти, батьки та вчителі організували процес пошиву таких мішечків та торбинок.
Мета проєкту - формувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища, розвивати ековідповідальність в Україні та зменувати використання поліетиленових пакетів.
“Всеукраїнський щорічний проєкт «Мішечок» для школярів – не просто бажання виграти Головний приз, а долучитись до перемоги на екологічному фронті, стати частиною руху ековідповідальних громадян, врятувати свою країну від забруднення пластиком починаючи зі своєї родини,“ - тимчасово виконуюча обов’язки директора Українського державного центру позашкільної освіти Олена Педоренко.
У межах проєкту був конкурс з індивідуальним та колективними номінаціями. Школа-переможець, учні якої пошили найбільшу кількість мішечків, отримало головний приз – принтер для сублімаційного друку.
Переможцем конкурсу серед навчальних закладів став Первозванівський ліцей Первозванівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області. 121 учень ліцею пошив 6266 мішечків.
«Важливо, що доєднуючись до таких ініціатив, школярі не лише змінюють свої побутові звички, а й долучають до цього цілі родини» - наголосила Наталя Семенова, головний спеціаліст відділу з питань поводження з відходами Департаменту з питань управління відходами та екологічної безпеки.
Переможцем конкурсу серед індивідуальних учасників став Сироїжко Глєб з міста Кривий Ріг.
Організатор проєкту – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine».