У Чернівцях евакуйоване підприємство з Харкова "Green Plastic" переробляє сміття на гранули – з них потім можуть робити побутові речі або плівки. Також розпочали нову справу – побудували завод, на якому з гумових шин та пластику роблять газ та нафту. Для цього розробили нове обладнання, яке планують продавати у Європу. Наразі хочуть вийти на обсяги виробництва, які мали до війни.
Про це розказали журналісти "Суспільного".
У Харкові поруч з заводом, на якому працювало підприємство, були постійні обстріли. Засновник та директор компанії Олександр Поляков каже, працювати було неможливо, тому вирішили переїхати до Чернівців за програмою релокації. На десяти вантажівках перевезли все велике обладнання та змогли зберегти усіх працівників.
Один мішок готових гранул важить до 26 кілограмів. На одному зі складів таких мішків – сотня.
Сергій показує декілька маленьких гранул білого кольору – це гранули з пластикових пакетів, які потім знову можуть переробити на пакети. Сергій пояснює, що з прозорих гранул роблять плівку для теплиць, а різноколірні віддають на виробництво відер, тазів чи флаконів.
З пластиком, який не можна переробити й повторно використати, працюють на іншому заводі – його збудували поблизу Чернівців. Там пластик не спалюють, а розкладають на елементи – газ, нафту та вуглець. Директор підприємства Олександр Поляков каже, збудувати завод вирішили, коли росіяни почали стріляти по нафтобазах – тоді зрозуміли, що країні потрібне паливо.
Сировину для розкладання підприємству привозять з шиномонтажів, які працюють поруч. Поляков каже, її віддають безплатно, інакше мали б захоронювати гуму в землі, а це шкідливо.
Поляков каже, на підприємстві виробляють чисте паливо, яке можна переробити на бензин чи дизель, але воно коштує вдвічі дешевше. В Україні вже мають клієнтів, які будуть його купувати. Це виробники харчової продукції – соків, пива, консерв, а також котельні.На заводі працює майже десять людей. Землю орендують у приватного підприємця. За рік самостійно підготували ділянку, проклали гравій та змонтували обладнання. За словами Полякова, ділянкою задоволений, бо на ній можуть дотримуватися усіх екологічних та пожежних норм.
Головний конструктор Іван Воронченко каже, що під час переїзду на Буковину вони забрали з собою установку, яка працювала в Запоріжжі. Її розробили ще у 2018 році. Зараз закуповують матеріали, щоб виробляти нове вдосконалене обладнання. За словами Полякова, наразі планують серійне виробництво, щоб продавати його у Європу. Для цього пройшли сертифікацію й перевірку у лабораторіях.