В цей день, 12 липня Всесвітній день бортпровідника цивільної авіації, День паперового пакета, Свято Святих Петра і Павла.
У церковному календарі віряни відзначають свято У минулому Петро був простим рибалкою, який разом зі своїм братом Андрієм займався риболовлею. Вони цим заняттям забезпечували себе та свою родину.
Син Божий звернувся до них та покликав їх бути ловцями людей. Петро, якого в миру звали Симон або Шимон, вирішив прийняти цей заклик і став одним з найактивніших учнів Ісуса.
Петро швидко усвідомив, що Ісус - Месія, і сам Христос назвав його "Петрос", що означає "камінь". Це була символічна назва, яка вказувала на те, що на цьому камені, на вірі Петра, Господь побудує Свою церкву.
Коли Ісуса арештували, Петро тричі відрікся від Нього. Але він швидко зізнався у своїй провині і виразив щире каяття. Це дозволило Петрові продовжити свій шлях за Христом. Після Вознесіння Ісуса та зійшовши на апостолів Святого Духа, головною силою, що перетворила багатьох на християн, стала проповідь саме Петра.
Петро не тільки був відданим учнем Христа, але й сам робив чудеса та зцілення, подібні до тих, які творив Ісус. Ці чуда свідчили про велику силу та віру Петра.
Його проповіді та послання стали основою для перетворення багатьох сердець та змінили уявлення про Бога. І навіть після всіх випробувань, Петро продовжував вірити в Його велич та проводити добро у світі.
Після смерті Ісуса відбулися значні зміни серед його послідовників. Зокрема, Апостол Павло, або ж Савл - його колишнє ім'я, наважився приєднатися до християн тільки наслідком власного переживання епізоду, коли перед ним з’явилися світлий, яскравий блиск і майбутній апостол осліп. З того моменту почалася зовсім інша історія.
Апостол Павло був римським воїном, який ненавидів християнство і вірив, що його послідовники мають бути страчені. Йому було надано доручення переслідувати християн в межах Римської імперії, і він виконував його з ревнощами. Однак під час своєї місії в Дамаску, перед ним з’явився яскравий блиск світла, який перевернув його життя. Він осліп і був доручення долучитися до християн, які перебували в місті Дамаск. Там Савл охрестився і прозрів. З того моменту почалися його місіонерські подорожі багатьма країнами, щоб проповідувати вчення Христа.
Він помер мученицькою смертю за рік після страти апостола Петра. Йому відтяли голову у 64 році після Різдва Христового.