У повсякденній мові зайцями стали спочатку називати глядачів-безбілетників, які ухитрялись прошмигнути в театр повз білетерів. Ну а потім так стали називати і безквиткових пасажирів.
За однією з версій "їхати зайцем" є натяком на те, що безквитковий пасажир боїться бути спійманим і оштрафованим. У слов’янській народній свідомості заєць – це просто уособлення боягузтва.
Заєць, до речі, дійсно сильно тремтить, коли ховається від небезпеки. А про людину, яка всього боїться, кажуть: боязкий, як заєць. У зайця маленьке сердечко, а емоції б’ють через край, змушуючи косого тремтіти. В народі про таке "маленьке сердечко" кажуть: заяча душа.
Зручний формат новини у нашому Viber
Але як же пасажири без квитка? За іншою версією вираз їхати зайцем віддає належне моторності зайця, його вправності і стрибучості, тобто проскочити зайцем, прошмигнути як заєць – пройти непоміченим.
У повсякденній мові зайцями стали спочатку називати глядачів-безбілетників, які ухитрялись прошмигнути в театр повз трьох білетерів. Ну а потім так стали називати і безквиткових пасажирів.
Усе цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram
Людей без квитка називають зайцями ще й з іншої причини. Деякі вчені припускають, що словосполучення їхати зайцем - це калька з французької aller (voyager) en lapin, з тими ж натяками на боягузтво і спритність кролика.
Читайте також: “Зайці” громадського транспорту