Нещодавно ми розповідали про те, що у Чернівцях не можна купатися в річці Прут, оскільки там виявили перевищення по кишкових паличках. А що взагалі відомо про цю річку?
Читайте: Чому у Чернівцях не можна купатися в Пруті
Жителі Чернівців щороку чують, що річка Прут, яка протікає через місто, знаходиться не в найкращому стані, і купатись там не рекомендують.
Сайт 0372.ua вирішив зібрати найцікавішу інформацію, яка відома про річку Прут.
Отже, якщо дивитись на її ділянку у Чернівцях, можна подумати, що це зовсім невеличка річка. Але насправді вона бере свій початок від джерела на схилі гори Говерла і впадає у Дунай біля молдовського села Джурджулешти. Протікає через Івано-Франківську та Чернівецьку області. Крім Чернівців, на річці знаходяться такі міста як Коломия, Ворохта, Яремче, Новоселиця, Леово, Унгени.
Прут має багато порогів та водоспадів, серед яких найвідоміші - водоспади Пробій та Кутіж.
Прут має довжину 910 км і площу 27 500 км кв. Тому Прут належить до великих річок. До того ж річка через свій гірський та подекуди бурхливий характер має нестабільне річище, яке сильно розмивається. Тож є ділянки, де ширина становить 50-70 м, а в деяких місцях Прут може бути завширшки до 800 м. Водночас він не надто глибокий - середня глибина не більше 2 м. саме через це судноплавство тут ускладнене.
Втім, незначна глибина не змінює того факта, що до Прута, як і до інших гірських річок, слід ставитись обережно.
Історія назви - болгарська, грецька чи латинська?Річку Прут давньогрецькою називали Pyretos або Poras. Також, за іншою версією, назва походить з латинського слова Poratus, що перекладається як швидкий або вогняний.
Чому назву повʼязують також з латиною? Тому що вона була відома римлянам.
Походження назви також приписують легенді про нещасливе кохання хлопця Прута та дівчини Говерли.
Також є згадки про іншу назву річки - Бурат. Саме так річку називали в літописах Імана “Джагфар таріхи” (1680):