Зеленський: США не повинні погоджуватися на російські умови припинення вогню

Фото: GettyImages

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Сполученим Штатам важливо не погоджуватися на додаткові умови Росії щодо припинення вогню.

Він наголосив, що позиція президента США Дональда Трампа має бути жорсткою у разі, якщо Москва не прийме його пропозицію про 30-денний режим тиші. Про це Зеленський повідомив під час брифінгу, пише "УП".

За словами Зеленського, припинення вогню має бути повним і без жодних "але", оскільки такий підхід може послабити позиції України. Він зазначив, що представник США вже зустрічався з російською стороною, і найближчим часом очікується координація між Києвом та Вашингтоном щодо подальших кроків.

"Якщо росіяни не погоджуються з позицією президента Трампа, ми дуже віримо, що його позиція буде чітка, жорстка та пряма щодо Путіна", – наголосив Зеленський.

Президент України також прокоментував візит спецпредставника США з питань Близького Сходу Стіва Віткоффа до Москви. Він зауважив, що Україна не має повної інформації про переговори, але розуміє, що Росія намагатиметься висувати різні "але", щоб поставити Київ у слабшу позицію.

"Дуже важлива позиція Америки: якщо ceasefire повний, то без будь-яких "але". Позиція у всіх повинна бути чітка, прозора, правдива, не втрачаючи гідності сторін", – підкреслив Зеленський.

На думку президента, режим тиші може тривати й більше ніж 30 днів, але за цей час необхідно розробити угоду про подальші кроки для припинення війни.

"Може, не 30 днів, а трохи більше знадобиться. Але важливо, щоб у домовленостях був конкретний термін. Це скоротить можливості для Росії грати у вічний заморожений конфлікт", – зазначив він.

Також Зеленський вказав, що питання контролю над територіями має вирішуватися на наступних етапах переговорів, щоб уникнути затягування мирного процесу.

Говорячи про нещодавню зустріч у Саудівській Аравії, Зеленський запевнив, що Сполучені Штати не висували Україні додаткових умов щодо припинення війни.

"На зустрічі в Саудівській Аравії всі були раді, що дві країни були разом – це серйозний крок вперед. Всі визнали, що Україна зробила серйозний дипломатичний крок. Тепер Америка повинна змусити Путіна зробити перший крок, а потім ми будемо обговорювати всі інші питання", – резюмував Зеленський.