1 квітня — день жартів, фейків і доброї іронії

Фото: 6262

1 квітня — коли можна (майже) все

1 квітня — це той день, коли фраза "жартував" стає універсальним поясненням для всього. Дзвінки від “міністра оборони”, сіль у цукорниці, “у тебе спина біла” і нібито виграні iPhone — усе це традиційно з’являється в житті раз на рік.

Хтось сміється, хтось злиться, а хтось просто чекає, коли день закінчиться.

Достеменно невідомо, звідки пішов День сміху. Найчастіше згадують Францію XVII століття: там колись перенесли новорічне святкування з 1 квітня на 1 січня, але частина людей продовжувала святкувати “по-старому” — над ними й почали жартувати. Інші джерела ведуть до римських сатурналій або навіть індійського свята Холлі. Словом, дата невизначена, але ідея — універсальна: сміх, розіграш, трохи абсурду.

У різних країнах — по-різному. У Великій Британії розіграші прийнято влаштовувати лише до полудня. В Іспанії жартують 28 грудня, у День святих невинних. В Україні — жартують хто як уміє: від офісних приколів до фейкових новин, які згодом доводиться спростовувати офіційно.

Колись це були наївні “підставки для мишки, яких не існує”, зараз — фейкові релізи компаній, вигадані стартапи й заяви політиків у стилі “пожартував, а ви повірили”. Навіть серйозні ЗМІ іноді не втримуються.

Є межа між добрим жартом і банальним тролінгом. Якщо хтось після “розіграшу” сидить з мокрою спиною чи зіпсованим настроєм — щось пішло не так.
Не варто жартувати про хвороби, смерті, мобілізацію чи інші теми, які б ви самі не хотіли почути “жартома”.

Так. Жарт — це теж спосіб пережити стрес, вирватися з рутини. 1 квітня — привід нагадати собі, що світ не завжди має бути серйозним. Навіть якщо цього року ти просто сказав комусь "у тебе шнурок розв’язався" — і цього вже досить.

Якщо вам сподобалася ця стаття, підтримайте автора!
Ваш донат — це спосіб сказати "дякую" за якісний контент. Навіть невеликий внесок допоможе нам створювати ще більше корисних матеріалів. Підтримайте незалежну журналістику!