Приносячи з собою з лісової прогулянки маленького "друга", буковинці, самі того не знаючи, заражаються інфекційним захворюванням. Таких випадків з початку року сталось чотири.
Як повідомляє Буковинська правда, всі хворі - дорослі. По 1 випадку зареєстровано у Вижницькому, Глибоцькому районах та 2 випадки в місті Чернівці. Зокрема, небезпечними на рахунок кліщів у Чернівцях є райони: Цецино, Роша, вулиця Комарова, Фастівська, Заставнянська, район Садгори.
В Чернівецькій області «ендемічними» територіями, де офіційно зареєстровані випадки хвороби Лайма, є лісові та чагарникові масиви. Ось перелік ензоотичних територій на хворобу Лайма виявлених на території Чернівецької області за 1989- 2013 роки.
1. Герцаївський район - с.Кулінівка;
2. Глибоцький район - с.Корчівці, с.Тарашани, с.Молодія, с.Коровія, с.Валя Кузьміна, с.Купка, с.Сучевени, с.Йордонешти, с.Карапчів, с.Кам’янка
3. Заставнівський район - с.Репужинці, с.Горошівці, с. Кострижівка
4. Кіцманський район - м.Кіцмань, с.Брусниця
5. Новоселицький район - с.Чорнівка, с.Подвірне
6. Сокирянський район - с.Ломаченці
7. Сторожинецький район - с.Петрівці, с.Луківці, с.Бобівці, с.Глибочок, с.Кам’яна, смт.Красноїльськ, с.Давидени, с.Буденець, с.Комарівці, с.Великий Кучурів
8. Хотинський район – м.Хотин, с.Грозинці
Для того, щоб не підчипити в лісі кліща, потрібно одягати закритий одяг, а після прогулянки ретельно оглядати тіло, помитись з мочалкою у душі. При виявленні на тілі кліща, краще його видалити в лікувально-профілактичному закладі, адже інфікування може відбутися навіть через неправильне видалення, коли його ненароком причавити. Вірогідність захворіти, якщо кліщ провів на тілі менше 24 годин, мінімальна.