На Чернівецьких ринках продають лікарські рослини

Незважаючи на те, що в Чернівцях багато аптек, деяка частина буковинців не поспішає купляти дороговартісні ліки, а довіряє перевіреним засобам, а саме лікарським рослинам. Їх переваги очевидні, адже вони натуральні та їх можна заготовляти самотужки.

Буковинка Валентина Борисова вже декілька років не купує ліків в аптеках, бо переконана, що рослини набагато краще допомагають у хворобах, аніж препарати з хімічним складом. "Рослинами можна лікувати весь організм – печінку, шлунок, органи дихання, серцево-судинні та гінекологічні захворювання, головний біль", - переконана Валентина. "Я збираю не лише лікарські трави, а й коріння та плоди. Деякі рослини вирощую на власному городі. Моя мама мала освіту агронома, тому передала мені деякі знання, які мені тепер стали в нагоді. Лікарські трави потребують спеціального грунту і особливого догляду, а ще треба мати дуже велике терпіння, бо це набагато важче, ніж вирощувати картоплю чи кукурудзу. Збирати трави починаю з травня, а закінчую наприкінці осені. Деякі треба зривати рано-вранці, деякі – після того, як спаде роса, або після обіду. Інколи бувало, що їхала навіть в Карпати, аби назбирати цілющих рослин", - розповідає жінка.

Тим часом цілющих рослин можна не тільки самому назбирати, але й придбати, чи то в аптеках, чи в бабусів і дідусів на місцевих ринках, які приїжджають з різних куточків Буковини, аби продати свої знахідки. "Продаю шипшину, м'яту, мелісу і ромашку", - каже жителька Глибоччини Марія Анатійчук. "Великого прибутку бізнес не дає, бо продаю трави недорого – по шість гривень за жменю тої, чи іншої рослини. З кожним роком все менше людей купують лікарські трави, бо довіряють аптечним, проте вони помиляються, бо це натуральна продукція, яку ніколи нічим не замінити. Хоча з деякими травами треба бути дуже обережним, бо можна навіть отруїтися. Тому треба обов’язково дотримуватися інструкцій і радитися з спеціалістами", - міркує Марія Василівна.

Тим часом медики радять, перед тим, як купити ту, чи іншу рослину спочатку проконсультуватися із своїм лікарем. "На даний час народна медицина відійшла на другий план, оскільки існують потужніші хімічні препарати", - говорить аптекар з Чернівців Юлія Димчук. "Люди часто запитують про народну медицину, проте більше довіряють дорогим пігулкам. Проте це не завжди так, найважливіша перевага народної медицини перед сучасними лікарськими препаратами – це є мінімум протипоказань. До того ж, народні засоби на відміну від пігулок і хімічних препаратів не навантажують життєво важливі для людини органи: серце, нирки, печінку, тому їх можна застосовувати постійно".