Проблема пошуку квартир – чи не найголовніше у студентському житті. Це один із перших кроків у самостійне життя. Про буденні реалії пошуку житла дізнавалась журналістка 0372.ua.
«Гарячим» періодом для знаходження оселі є липень – серпень, коли місто наповнюється студентами. Тоді найбільше звернень», - розповідає ріелтор Богдана.
Оренда квартири – це вирій тисяч питань. Де шукати квартиру? Куди звертатись? І як не стати жертвою ріелторів-шахраїв?
«Шукала квартиру на літо з подругою. Хотіли залишитись в Чернівцях, - пояснює студентка Юлія із Хотина. – Звернулись до посередників, так як самостійно важко знайти хороший варіант. Знайшли офіс ріелторів на Проспекті Незалежності. Спочатку нічого не викликало підозр. Ми заповнили договір, оплатили послуги в сумі 400грн. Нам дали список телефонів власників квартир».
Саме низька ціна привабила студенток. Адже, зазвичай ріелторські послуги оплачуються в розмірі місячної вартості квартири.
«Після дзвінків за номерами, що нам дали в офісі посередників, виявилось, що власники квартир не звертались за допомогою до ріелторів. Після двох тижнів дзвінків термін договору закінчився. Квартири не знайшли», - продовжує Юлія.
Гроші дівчатам ніхто не повернув. Ми спробували зателефонувати ріелторам до яких звертались студентки. Справді, такий офіс існує. Процедура обслуговування проходить з точністю до опису дівчат. На питання, як місцева влада реагує на такі «чесні» контори, у відділку міліції нам відповіли, що складу злочину немає. Адже, всі умови договору виконуються.