Буковинські історичні пам’ятки будуть охоронятися громадськими інспекторами

Днями на сесії Чернівецької міської ради депутати обговорили Положення про громадських інспекторів з охорони об’єктів культурної спадщини міста Чернівців.

Цікаво, що громадські інспектори будуть слідкувати за пам’ятками, а також охороняти аргхеологічну спідщину нашого міста.

Прес-служба Чернівецької міської ради повідомила, що інспектори будуть допомагати відділу охорони культурної спадщини міської ради в укладенні охоронних договорів.

Активісти зможуть робити фотографії, відео, цим сами оцінювати стан, тої чи іншої скульптури. Також, спостерігати за рекламними афішами та їхньою законністю, брати участь у складанні протоколів про порушення.

Цікаво, що громадським інспектором може стати особа, яка досягла 18-ти років, яку подала громадська організація, підприємство, виконавча або міська рада тощо.

Для майбутніх інспекторів будуть проводитися підготовчі курси, семінари, де вони здобудуть практичних навичок.