Нещодавно в пункті пропуску “Вадул-Сірет - Вікшани” митного поста “Вадул-Сірет” Чернівецької митниці ДФС при здійсненні митниками поглибленого огляду поданого до митного контролю товару “деревина паливна для технологічних потреб у вигляді колод (сосна), скривлена, не окорена, з синевою, стан деревини непридатний для розпилювання…”, розміщеного у залізничному вагоні, виявлено невідповідність інформації, що подавалася у вантажній митній декларації. Фактично у вагоні потягу, який прямував до Румунії, був товар “деревина паливна для технологічних потреб у вигляді колод (береза)…”. Про це повідомила прес-служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області.
Тобто, агент з митного оформлення не заявив за встановленою формою точні та достовірні відомості про товар, який підлягає обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Вказані дії є порушенням митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України. Відповідно до статті 511 МКУ за складеним митниками протоколом про ПМП товар вартістю майже 18 тис. грн. вилучено.