Як повідомляє прес-служба Управління ДСНС України у Чернівецькій області, вчора в Путильському районі дві жінки потрапили до лікарні після укусу змії.
39-річна мешканка села Селятин Путильського району збирала в лісі ягоди. Вона не помітила, що під кущем була гадюка, яка, в підсумку, вкусила її в руку.
23-річна мешканка села Плоска того ж району працювала в городі. Вона не помітила в траві змію і наступила на неї, в результаті, змія вкусила її в ногу.
В даний момент обидві жінки перебувають у лікарні. Стан обох оцінюється, як середньої тяжкості.
Управління ДСНС України у Чернівецькій області нагадує громадянам про правила поведінки в разі укусу змії: по-перше, потрібно зрозуміти - отруйна або неотруйна була змія. На місці укусу залишається сліди від зубів - дві серпоподібні лінії, які створюють напівовал з дрібних точок. Якщо змія була неотруйною - залишається тільки цей слід. Якщо ж отруйна - в передній частині напівовала є дві ранки, з яких тече кров.
Біль від укусу, як правило, дуже сильна і довго триває. Через 10-15 хвилин на місці укусу з'являється набряк і поширюється на всю кінцівку, або ділянку тіла. З'являється лихоманка, блювота, сонливість, падає зір.
У разі укусу змії необхідно заспокоїтися, тому що посилений серцевий ритм сприяє швидкому проникненню отрути в кров.
Потрібно постаратися висмоктати отруту з ранки (тільки у випадку, якщо в роті немає ранок), постійно спльовуючи. Така процедура допоможе вивести з крові до 50% отрути.
Потім місце укусу обробити антисептиком, випити знеболюючі препарати, та зафіксувати хвору кінцівку. Тільки джгутом користуватися не можна - проникнення отрути це все одно не зупинить, а ось некроз тканин може розпочатися.
Не можна прикладати до рани вогонь, хімічні речовини, а також не можна розрізати рану. Це тільки призводить до подальшого інфікування.
Потрібно випити чаю або мінеральної води і дістатися до медичного пункту лише в супроводі.