Вільям Шекспір, переклад Максима Рильського

Комедія оманливості почуттів на 2 дії

Тривалість – 2 год. 20 хв.

Режисер-постановник, музичне оформлення – Дмитро Гусаков

Художник-постановник – Наталія Руденко-Краєвська

Балетмейстер – Марія Циба

Художник по світлу – Володимир Калінін

Звукорежисер – Сергій Рошка

Зав. художньо-постановочною частиною – заслужений працівник культури України Василь Губко

Помічник режисера – Крістіна Пасер

Ця остання життєрадісна комедія великого англійського драматурга епохи Відродження названа на честь дванадцятої ночі після Різдва, яка вважалася кінцем святкових днів і відзначалася особливо бурхливо. У цій комедії панує кохання, яке гартується випробуваннями. Долати їх було нелегко і 400 років тому, і сьогодні. А коли додаються ще й плутанина і непорозуміння, то смішно стає не акторам, а глядачам.

Цікава інтрига сюжету: Себастьян та Віола – брат і сестра, які втратили один одного в бурхливому морі. Обидва залишилися живими, але кожен вимушений починати нове життя у незвичайній країні Іллірії – країні, де завжди панують веселощі та пустощі. Мешканці її завжди привітні та жартівливі. Окрім двох – герцога Орсіно та графині Олівії, бо Орсіно до нестями закоханий в Олівію, а вона не може полюбити його, бо в жалобі за померлими батьком і братом. Перевдягнена в чоловіка Віола, називаючи себе Цезаріо, стає на службу до герцога, який наказує добитися в Олівії побачення з ним. Але Віола сама закохується у герцога. Олівія ж, пройнявшись полум’яними речами юнака, покохала зовсім не герцога, а Цезаріо, який насправді є Віолою. І поки вони намагаються розв’язати складний любовний вузол, інші мешканці казкової країни тим часом отримують насолоду від життя. Так пан Тобіо – дядько Олівії, зі слугами Олівії – Марією, Фабіаном та Блазнем розігрують ключника Мальволіо, переконуючи, що сама графиня кохає його.

Отже, хто і як знайде своє кохання, і при цьому не зійде з розуму від божевільних пустощів та жартів, – про це театр разом із Шекспіром покаже вам лише вкінці вистави.

Ролі виконують: заслужені артисти України – Б. Братко, М. Гоменюк,

В. Головко, О. Коновей, В. Стаханов, та актори – А. Циганок, С. Винарчук,

Д. Леончик, В. Барановський, М. Піта, О. Дадус, І. Андроник, К. Зборлюкова,

В. Глазнєв, Г. Руденко, О. Довгань, Н. Кавулич, П. Мегера, М. Тимку,

О. Надкерничний, А. Топорівський, Л. Надкернична, М. Романова.