Команда із Сум за довгу свою футбольну історію виступала під різними назвами: «Авангард», «Спартак», «Фрунзенець», «Суми».

2010 року Професіональна футбольна ліга України включила клуб до складу учасників другої ліги. За підсумками сезону 2010–2011 команда зайняла 2-е місце у групі А і взяла участь у стикових матчах за право грати у першій лізі. У сезоні 2011–2012 ПФК «Суми» під керівництом Ігоря Захаряка стали абсолютними чемпіонами другої ліги.

Виборовши право грати в першій лізі, в минулому сезоні 2012-2013 років сумчани посіли 9 місце в підсумковій турнірній таблиці. На нинішній сезон перед ПФК «Суми» (у розпорядженні якого є один з найкращих стадіонів України, що наразі є доволі актуальним) стоять більш високі завдання, спроможність вирішити які футболісти зі Слобожанщини задекларували цілком вдалим стартом в поточній першості, перебуваючи на даний момент в лідируючій групі. Тож нинішня зустріч «Буковини» та «Сум» носить принциповий характер, додаткової інтриги якій додає нещодавня перемога буковинців над сумчанами в матчі розіграшу Кубку України.