Дегустаційна карта:

Вже далеко невперше ми знову повертаємось в стареньку Італію, стареньку не “тілом і духом” а історією. Адже ж є що згадати італійцям, тому не дивно, що “спадщиною” так палко діляться нащадки Священної Римської Імперії. І діло навіть не тільки в сфері культури та політики, а і виноробства звісно. Так як є зараз ті,  хто передає ехо минулого і, звісно ж, були ті ким це відлуння було утворено. Такою блискавкою в давнину стала сім’я Mazzei (Маццеі), яка не обмежилась впливом на виноробство, лиш в рамках  своєї батьківщині.

Перші згадки цього прізвища сягають корінням в ХІ ст. Вихідців з околиць Флоренції пригадують в документах, як тих хто був причасний до виготовлення вина та дубових діжок. З того приблизно ж періоду походить і герб сім’ї з трьома дерев’яними молотами, символізуючи торгівлю міддю. Згодом були додані ще одні елементи – три металеві булави, які до цього часу являються символами сім’ї Маццеі.

Не далеко до кінця ХІV ст. Лапо Маццеі заключив ряд домовленостей що стосувались продажу вина, яке досить просто називалось – “Вино із К’янті”. Вважається що саме з того часу назва “К’янті” стало позивним для червоних вин з долин цієї місцевості. Згодом представники родини збільшили кількість своїх виноградників, викупивши їх в регіоні К’янті Класіко, там в подальшому і була зосереджена виноробня. Без сумніву вже тоді виноградарство для Маццеі стало сімейним покликанням, традицією та пристрастю. А якісні результати роботи демонструвались у виготовлених винах, прославившись чудовим смаком та вишуканим ароматом.

Більшу частину історії Маццеі займались виноробством, але також брали активну участь в культурному та комерційному житті Флоренції, займавши навіть посади в міській адміністрації. До того ж зв’язки сім’ї поширювались і за океан. Філіп Маццеі був знайомий з Джорджем Вашингтоном і Томасом Джефферсоном. Особиста дружба з першими персонами США сприяло успіху вин Маццеі і за межами своєї країни. Додатково Філіп консультував Джефферсона з питань висадки виноградників та налагодження виноробства в деяких штатах.

Незважаючи на майже шести віковий проміжок часу, Маццеі досі дотримуються певних родинних цінностей та девізів. Присвячують себе виноробству разом із повагою до землі, при цьому рухаючись в резонансі з інноваціями.