Ведучий: Михайло Заічков

П’ять терруарів — одна паралель…

Дегустаційна карта:

Розташована фактично на півдорозі між екватором та північним полюсом, 45-а паралель є свого роду гранню природних можливостей, а за деякими версіями — і надприродних. Інколи цю невидиму лінію ще називають «золотою серединою» нашої планети. Навіть, якщо відкинути ряд здогадок, припущень і міфів з цього приводу — баланс кліматичних показників, приміром, у розрізі виноробства, таки справді свідчить про унікальність цієї паралелі. В Бордо, Долині Рони, П’ємонті і навіть, наприклад, в рідній нам Одеській області добре знають, що таке ця особлива грань…

Намагаючись по-простому зорієнтувати своїх клієнтів, сомельє інколи кажуть, мовляв, —  рухайтесь за паралеллю, і регіон за регіоном Ви майже гарантовано будете знаходити для себе цікаве вино. Порою — навіть за дуже символічною ціною. — Але, наскільки правильно ось так узагальнювати? І чи можна взагалі говорити про певну лінію спільного у винах цієї зони?  Запрошуємо поміркувати на цю тему разом.

Як бачите із дегустаційної карти, ми обрали п’ять пунктів по лінії. Розпочнемо із рідного нам Колоніста, що торкається своїми виноградниками 45-ї паралелі на півдні Одеської області,  потім «відправимось» у Долину Рони, аби посмакувати Tavel від легендарного місцевого виробника E.Guigal. Далі буде Бордо, Сент-Емільйон і елегантне Chateau Barrail Bellegrave. А потому ще на мить повернемось у Рону, тепер вже по яскравий червоний зразок із цього регіону від Domaine Durand. І завершимо нашу подорож  солодким і трішки ігристим Мускатом Bacio di Fiori із П’ємонту.

Приєднуйтесь.