Дегустаційна карта:

·   Dominio de Punctum Viento Aliseo Viognier·   E.Guigal Cotes-du-Rhone Blanc·   Bodega Atamisque Serbal Viognier·   Arrogant Frog Lily Pad White Viognier·   E.Guigal Condrieu

Віоньє — один із найбільш харизматичних французьких білих сортів. Яскравий, виразний, впізнаваний, він, здається, мав би давно вже займати головні ролі на світових винних сценах, але за якимось дивним збігом обставин і до сьогодні змушений миритися із своєю достатньо скромною участю. У тій чи іншій мірі в нього повірили ледь не у всіх виноробних регіонах світу, але по-справжньому, з амбіціями і масштабами — лише в Долині Рони у Франції. Хоча серед спеціалістів побутує думка, що нинішній стан справ довкола ВІоньє — явище тимчасове, і в повний голос цей сорт про себе ще однозначно заявить. В недалекому майбутньому.

Серед мінусів Віоньє, що, можливо, не дозволили йому стати більш популярним, часто називають низьку врожайність і певну капризність в руках у винороба. Ясна річ, це нюанси, котрі не дуже до вподоби виробникам, але щодо споживацької частини,  власне — ароматичних і смакових характеристик, у Віоньє усе на найвищому рівні. Приміром, редакція WineStyle феномен цього сорту характеризує так:

«Він завойовує любов і визнання вражаючою якістю, а не всюдисущим поширенням. Цей унікальний сорт надає вину потужний аромат прянощів і меду, персика і груші, ванілі і мускусу одночасно з ніжними тонами фіалки і нарциса, квітучого глоду і флер-д-оранжу. Віоньє зміг дивним чином подружити весну й осінь, схід і захід, юність і зрілість...»

У WINETIME ми з Вами лише кілька разів дегустували Віоньє, але кожного разу він був у нас в форматі «один із». Він завжди подобався, але лишалась певна загадка довкола нього. Прийшов час запросити його на «соло», аби нарешті з’ясувати для себе, якого рівня зірка Віоньє.