Ведучий: Богдан Дубовий

E.Guigal — визнаний світом №1 в долині Рони і один із найуспішніших виробників вина в історії Франції

Дегустаційна карта:

Guigal — це велика класика по-французьки. Виробник, що його однаково часто виокремлюють і як лідера долини Рони, і як одного з найвидатніших виробників взагалі в історії французького виноробства.  У WINETIME ці вина з’явилися відносно недавно, але вже встигли голосно заявити про себе на тих тематичних дегустаціях, де були представлені. Цього ж разу у нас буде винятково Guigal. Більше того, у ряді міст дегустація відбудеться за участю гостей із виноробні.

Цікаво, що зазвичай виробники такого рівня — це сотні років історії, покоління досвіду і т.п., але сім’я Гігаль у статус класиків встигла потрапити навіть менше ніж за століття. Пройшовши шлях від роботи на шахті у підлітковому віці до головного енолога у Vidal Fleury, після 15 років праці Етьєн Гігаль врешті вирішив створити власну виноробню. Досвід і просто таки неймовірна працелюбність допомогли йому достатньо швидко і якісно налагодити виробничий процес. Справа зростала буквально на очах, от тільки сам Етьєн одного дня втратив здатність бачити. Ситуацію був змушений рятувати його 17-річний син Марсель, котрому вдалося не просто зберегти справу батька, але і розвинути її до небачених висот.

Сьогодні сім’ї Гігаль належать найлегендарніші виноградники долини Рони, що їх історія налічує кілька тисячоліть, а кут нахилу навіює думки швидше про підкорювачів вершин, аніж про виноробів. Вони створюють шість мільйонів пляшок вина щороку, дивуючи доступністю і якістю своїх базових вин, і тим самим надихаючи, принаймні помріяти — хоча б одного разу спробувати щось із їх шедевральних: La Mouline, La Turque чи La Landonne. Їх вина неодноразово отримували 100 балів від Роберта Паркера і визнавалися найкращими у році виданнями рівня Wine Spectator. Той таки Паркер не так давно навіть відзначив, що за останні десятиліття не зустрічав людини настільки фанатично відданої своїй справі, як Марсель Гігаль.

Тим часом, сімейну справу у свої руки взяв уже син Марселя — Філіп Гігаль. На ньому велика відповідальність, але й свої переваги, адже окрім сімейного досвіду, він отримав ще і першокласну освіту одразу у кількох профільних університетах, зокрема — у Бордо та Діжоні — привілей, про який його дідусь та батько могли у свій час хіба що мріяти. Подейкують, на сліпих дегустаціях, де присутній Філіп Гігаль, попереднє покоління вже лишається далеко позаду. Словом,  можна не сумніватися, фірмовий симбіоз традицій і новацій буде розвиватися із новою силою!

 Ну а ми з Вами поки просто насолодимось вже готовими винами від сім’ї Гігаль.