«Трансформовані моменти походження» – виставка артефактів, що демонструють-ілюструють вплив на нас, на наше світосприйняття, поведінку різноманітних побутових факторів, таких, як комфорт, сімейні обставини, ситуація в суспільстві, соціальні негаразди чи враження від літератури, музики, кіно чи філософських бесід і т. п.

На виставці представлять свої твори 22 автори з Німеччини, Голандії, Еспанії, Ізраїлю, Румунії та України. Ідея даного проекту зародилась 23 липня 2014 під час перфоменсу Хольге Вендланда і Матіаса Якіша в печері кам’яного віку Пустельний сарай (Wüste Scheuer) поблизу німецького міста Пьоснек в Тюрінгії.

Перфоменс був рефлексією на творчість ізраїльського поета Тувя Рюбнер (Tuvya Ruebner), а саме на його поему “Скороминущість існування”. Атмосфера перфоменсу нагадала Хольге Вендланду відвідини Івано-Франківська з виставкою “Тіні забутих предків” в краєзнавчому музеї.

Виставка німецьких художників (за участю Хольге Вендланда, Матіаса Шумана, Міхаеля Меркеля і Дірка Фрьойліха) присвячувалася 90-річчю від дня народження Сергія Параджанова, а відкриття відбулося на тлі похорон перших військових жертв. Саме ці дві події надихнули Хольгера Вендланда на чергові мистецькі рефлексії.

Для глибшого осмислення та різноманітності подач запропонованої проблеми значно розширено коло учасників та урізноманітненню географії. Цьогорічна виставка поповнилась кількістю учасників різноманітного походження.