In Between? Searching for local histories in European borderlands
7 квітня 2016 р. о 10:00 в Literatur Café відбудеться лекція Ірини Вікирчак «Єврейська німецькомовна література Буковини» для учасників проекту In Between? У пошуках локальної історії на пограниччях Європи. 

Ідея проекту: 

Буковина, Трансильванія, Хрушов та Великий Кртіш між Словаччиною та Угорщиною, а також Любушанська земля на польсько-німецькому пограниччі – це чотири напрями, які об’єднали новий навчальний проект Європейської Мережі Пам’ять та Солідарність. 

Проект “In Between? В пошуках локальної історії на пограниччах Європи” заохочує молоде покоління Європи пізнати історію ХХ століття за допомогою розмови з її безпосередніми учасниками. 

В рамках проекту молоді люди в невеликих групах відвідають найцікавіші приграничні регіони Європи, щоб під час зустрічей з локальними мешканцями впорядкувати родинні архіви та зберегти їх спогади. 

Перед виїздом до вибраних регіонів учасники взяли участь в курсах з експертами новітньої історії, усної історії (oral history), антропології культури та архівування. Молоді люди пізнали основи архівування інформації, проведення інтервю та цифрування пам’яток і документів, а також ознайомились з історією вибраного регіону. Після того, учасники проекту поділені на 6-особові групи, роз’їхались до міст та малих прикордонний місцевостей, де проведуть сім днів. 

Шукаючи історії вписані в багатонаціональний пейзаж вибраних регіонів, молоді люди пізнають в практиці знаряддя та методи документування минулого. Фотографуючи, скануючи матеріали, записуючи звук та зображення, згромадять світлини, листи, документи свідоцтва щоденного життя. 

Участь в проекті це не тільки можливість розвитку своїх вмінь проведення польових історичних та етнографічних досліджень, а також поглиблення історичних знань в галузі процесів Центральної та Східної Європи ХХ століття. В грудні 2016 р. зібрані з чотирьох колоритних регіонів документи минулого будуть представлені наукоцям, вченим антропологам та дослідникам oral history на підсумковій конференції в Варшаві. 

Більше інформації: www.enrs.eu/inbetween 

Oрганізатор: Європейська Мережа Память та Солідарність 
Регіональні партнери проекту: Чернівецький Університет ім. Ю. Федьковича, Головня Синагога Буковини імені Ісраела та Зельди Майберт, Музей Історії та Культури Євреїв Буковини, Українсько-польська фундація Марти Вєцкої, Товариство німецької культури «Відродження», Вірменське товариство «Єревик», Румунський Культурний Центр, Загальноосвітня школа в Старій Красношорі, Товариство польської культури в Сторожинці. 
------------------------------------------— 
Єропейська Мережа Пам’яті та Солідарності (European Network Remembrance and Solidarity) міжнародна організація, котра займається дослідженням історії та історичної пам’ятті ХХ століття в Центральній та Східній Європі. Головним завданням Єропейської Мережі Пам’яті та Солідарності є дослідження, документація та поширення наукових знань в галузі історії Європи ХХ століття, та способів увіковічнення пам’яті подій світового значення. Особливу увагу Європейська Мережа приділяє дослідженню диктаторських режимів, аналізу причин, перебігу міжнародних конфліктів та воєн. Також Європейська Мережа копмплексно вивчає суспільний спротив та рухи опору. Членами Європейської Мережі є Німеччина, Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія. Статус обсерватора мають Австрія, Чехія та Албанія. Більше інформації на сайті: www.enrs.eu, oraz profilu: www.facebook.com/enrs.eu


Контакт для медіа: 
Жанна Врублевська [email protected], 095 35 40 997 
Iгор Каліна: e-mail: [email protected], тел.: +48 22 521 05 88 Проект співфінансований Європейським Союзом в рамах програми «Європа для Громадян»